راهنمای خرید پوشاک مردانه, مد و فشن

اصول ترکیب رنگ کفش مردانه

کیفیت استایل آقایان تاحدزیادی به ترکیب رنگ کفش و مدل آن بستگی دارد. در میان اجزای مختلف استایل آقایان،روی کفش کمترسخت گیری شده و رشد و تغییر آن کمتر بوده است؛ به گونه ای که امروزه به راحتی می توان کفش آکسفورد را با شلوارجین و کتانی را با کت وشلوار پوشید. اما نقش اصلی در اجرای درست آن، هماهنگی رنگ هاست که می تواند بسیار ساده یا سخت باشد. این که بخواهیم از تن رنگ های یکسان استفاده کنیم، کار بسیار راحتی است. مثلاً کفش سیاه با شلوار سیاه، کفش قهوه ای با شلوارچینوی قهوه ای و … . اما این شیوه به تدریج خسته کننده و یکنواخت می شود. در این مقاله می خواهیم شما را با اصول حرفه ای ترکیب رنگ کفش مردانه و سایر اجزای استایل آشنا سازیم تا از اشتباهات رایج در ست کردن رنگ ها جلوگیری کنید.

اصول ترکیب رنگ کفش مردانه - پیرکاردین ایران

چند قاعده ی کلی در زمینه ی ترکیب رنگ کفش مردانه وجود دارد که می تواند به شما کمک کند:

  • تک رنگ بودن معمولاً هوشمندانه تر از چندرنگ بودن است.
  • به طورکلی رنگ های تیره از رنگ های روشن، هوشمندانه تر و کاربردی تر است.
  • همانقدر که رنگ در هوشمندانه بودن موثر است، مدل و هماهنگی کفش با استایل هم تاثیرگذار است.
  • کفش های کتانی و آکسفورد از قوانین مختلفی پیروی می کنند. مثلاً آکسفورد سفید ممکن است عجیب وغریب به نظر برسد. درحالیکه کتانی سفید تقریباً با همه چی جور می شود.
  • مهم نیست کفش شما چه رنگی است. در صورت کثیف شدن یا خراشیدگی، واکس را فراموش نکنید.

ترکیب رنگ کفش مردانه - پیرکاردین

کفش های سیاه

کفش های سیاه تقریباً در هر موقعیتی کاربردی هستند و با لباس های زیادی ست می شوند.

برخلاف باورهای سنتی، ست کردن مشکی با آبی اصلاً نامناسب نیست. اما بهتر است در این امر بیشتر آبی نفتی را مدنظر قراردهید تا رنگ های پرزرق وبرق تری مثل آبی کاربنی. بهترین رنگ شلوار برای ست کردن با کفش مشکی، طوسی، زرشکی، سرمه ای رئشن، ذغالی و نخودی است.

کار با شلوارهای کژوال کمی سخت تر است. اگر می خواهید کفش سیاه را با شلواری از طیف قهوه ای بپوشید، در موقعیت های غیررسمی این کار را انجام دهید. مثلاً کفش درربی میتواند در این امر از آکسفورد بهتر باشد. جین های دودی نیز انخاب مناسبی برای همراهی با کفش مشکی هستند. همچنین اگر میخواهید با شلوارجین سیاه، کفش سیاه آکسفورد بپوشید، مدل چلسی آن را در ارجحیت قرار دهید!

اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که علاقه به پوشیدن شلوارچینوهای رنگی دارید، ممکن است تغییر ناگهانی رنگ آن به سوی کفش سیاه اندکی زننده باشد. می توانید این تاثیر را با تازدن پاچه ی شلوار و نپوشیدن جوراب کاهش دهید و تاحد امکان کفش را از مجلسی شدن دور کنید و به جای کفش های بنددار از لوفر استفاده کنید. به عنوان نکته ی آخر از پوشیدن شلوارک با کفش سیاه تا حد امکان اجتناب کنید و به جای شلوار سفید درصورت تمایل، شلوار شیری را جایگزین کنید.

کفش های سیاه - نماینده رسمی پیرکاردین در ایران

کفش های قهوه ای

قهوه ای یکی از بخشنده ترین سایه رنگ ها برای کفش است و طیف گسترده ی آن موجب شده که رنگ قهوه ای تقریباً برای بسیاری از موقعیت ها مناسب باشد. همچنین رنگ قهوه ایبه استایل هویت می بخشد.

هرچه این رنگ قهوه ای، روشن تر باشد، استایل راحت تر و کژوال تر به نظر می رسد. خصوصاً اگر به کفش، جزییاتی افزوده شود. مثلاً یک جفت کفش بروژ قهوه ای نسبت به آکسفوردی از همان رنگ، کمتر رسمی است.اما جدا از مدل و دوخت کفش، به طور کلی کفش قهوه ای تقریباً با همه رنگ شلوار چینویی ست می شود؛ خصوصاً قرمز، زرشکی، سبز و خردلی. فقط بهتر است رنگ ها خیلی به هم شبیه نباشند.

در اصول ترکیب رنگ کفش مردانه قهوه ای تیره با شلوار جین ست خوبی می شود. اگر به دنبال استایل های کمتر رسمی هستید، پوتین هایی مثل مدل چلسی یا کیکرز انتخاب خوبی هستند. اما اگر به دنبال استایل های رسمی تر و پوشیدن کت و شلوار هستید، کفش های قهوه ای با کت وشلوارهای سرمه ای، کرم و طوسی ترکیب مناسبی هستند.

پوشیدن شلوارجین سیاه با کفش قهوه ای چندان موردپسند همگان نیست و اگر در آن شک دارید، بهتر است انجام ندهید. اما اگر با سلیقه ی شما هم خوانی دارد و با پوشیدن آنها اعتمادبه نفس پیدا می کنید، در انجام آن تردید نکنید. فقط بهتر است رنگ کفش، قهوه ای تیره باشد.

کفش های قهوه ای - ترکیب رنگ کفش مردانه - پیرکاردین

کفش های جگری (قرمز تیره با سایه های بنفش و قهوه ای)

جگری تقریباً می تواند در نقش رنگ قهوه ای عمل کند. اما رنگ متمایزتر و پرزرق وبرق تری است و هویت بیشتری به استایل می بخشد. پس اگر می خواهید استایل خاص تری داشته باشید، لازم نیست که حتماً به دنبال مدل های عجیب وغریب بروید. تنها کافی است اندکی تغییر رنگ در همان استایل همیشگی و روزمره ی خود بدهید.

اگر خیلی به دنبال یک استایل مجلسی نیستید، جگری رنگ مناسبی است. کفش های دربی جگری از آکسفورد کاربردی ترند و تقریباً با همه ی انواع شلوارهای جین و چینو ست می شوند. اما اگر فرد کت وشلوار پوشی هستید، یک جفت آکسفورد جگری مدل برلوتی می تواند استایل شما را فوق العاده و منحصربه فرد کند.

برای داشتن یک استایل کژوال، یک جفت کفش لوفر جگری مدل پنی می تواند انتخابی مناسب خصوصاً برای تابستان باشد و تقریباً با همه نوع شلوار از شلوارجین سرمه ای گرفته تا شلوار چینو در رنگ های مختلف، ست شود؛ خصوصاً نارنجی، کرم، نسکافه ای، طوسی، دودی و قهوه ای.

کفش های جگری (قرمز تیره با سایه های بنفش و قهوه ای) - فروشگاه اینترنتی پیرکاردین ایران

کفش های شتری

شتری، کژوال ترین سایه رنگ قهوه ای است و بیشتر مناسب مدل های غیر رسمی تری چون دربی و بروژ است. خصوصاً اگر از جنس جیر باشد. اما در استایل های رسمی تر هم شتری رنگ مناسبی است و به آن هویت می بخشد و ست کردن آن با رنگ آبی روشن و طرح های راه راه خوب می شود.

شتری با همه رنگ شلوارجین و شلوار چینویی ست می شود و خصوصاً در تابستان به استایل شما رنگ و روشنایی بیشتری می بخشد. حتی می توانید کفش شتری را با شلوارک بپوشید؛ خصوصاً اگر کفش بدون بندی مثل لوفر مدل پنی و از جنس جیر باشد.

کفش های شتری - نماینده رسمی پیرکاردین در ایران

کفش های آبی

آبی با این که رنگی خنثی است، اما در کفش های هوشمندانه می تواند کمی مشکل ساز شود، خصوصاً اگر چرمی و براق باشد. گرچه در استایل های کژوال، کفش آبی می تواند انتخاب مناسبی باشد. کفش چرمی نوبوک به رنگ آبی نفتی می تواند در بسیاری از استایل ها بسیار کاربردی باشد و به عنوان رنگی غیرمنتظره در تیپ های تمام مشکی، جلوه کند.

علاوه بر نوبوک، جیر هم انتخاب جنس مناسبی برای کفش است و ساختار مات آن به گونه ای است که استایل را اسپرت تر نشان می دهد تا پرزرق وبرق. پس اگر نمی خواهید خیلی استایلتان مجلسی باشد، می توانید از کفش بروژ جیر استفاده کنید که با هر رنگ کت وشلواری، جز مشکی ست شود. همین قانون نیز برای شلوارچینو صدق می کند.

نهایتاً این نکته را یادآور می شویم که رنگ های شلوار و کفش بهتر است خیلی نزدیک به هم نباشند. درغیر این صورت از جورابی با رنگ متضاد مثل قرمز استفاده کنید تا کمی استایل از حالت یکنواختی خارج شود.

کفش های آبی - کفش مردانه پیرکاردین

کتانی های سفید

کتانی های سفید مینیمال تقریباً با همه چیز می توانند پوشیده شوند. از کت وشلوار مشکی گرفته تا شلوارجین، چینو، شلوارک و هر شلوار دیگری که فکرش را بکنید. اما پیشنهاد ما شلوار دودی و ذغالی است. تنها نکته درباره ی کتانی سفید این است که باید از آن به خوبی مراقبت شود.

کتانی های سفید - ترکیب رنگ کفش مردانه - پیرکاردین

کتانی های رنگی

گذشت آن زمانی که کتانی ها فقط منحصر به ورزش و باشگاه بودند! امروزه این کفش ها در خیابان ها و محل کار هم پوشیده می شوند. فقط مشکل اینجاست که رنگارنگ بودن آنها، ست کردن را کمی مشکل می کند.

معمولاً با رنگ های خنثی ست می شوند، مگر آنکه روی ترکیب رنگ کفش و استایل و استفاده از رنگ های دیگر فکر زیادی شده باشد.

در قوانین ترکیب رنگ کفش مردانه از آنجاییکه کتانی های رنگی کژوال هستند، بهتر است با شلوارجین در انواع رنگ ها، اسلش در رنگ های طوسی، مشکی و آبی نفتی و یا شلوار چینوی شتری یا آبی پوشیده شوند.

باید به این گونه کفش ها اجازه دهید که دیده شوند. اگر روشن ترین بخش در استایلتان کفش هایتان هستند، میتوانید از این امر مطمئن باشید. اما اگر کل استایلتان در رنگ های روشن است، ممکن است از دید دیگران کمی گیج کننده شود. اما نهایتاً این سلیقه و حس شماست که باید در اولویت قرار بگیرد.

کتانی های رنگی - نماینده رسمی پیرکاردین در ایران

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.