دسته‌بندی نشده

راهنمای نگهداری از پالتو و کُت خزدار

وبلاگ پیرکاردین-پالتو و کُت های خزدار از جمله لباس هایی هستند که علاوه بر زیبایی و شکیل بودن، فوت و فن های خاصی نیز برای نگهداری دارند.

بنابراین اگر شما در کُمد لباستان پالتو یا کُت خزدار دارید هم به جهت هزینه گزافی که برای خرید پرداخت کرده اید و هم به منظور حفظ طول عمر این لباس باید نحوه مراقبت و نگهداری از این لباس را بدانید که ما در این مطلب به بیان جزئیات آن می پردازیم.

پرهیز از قرار دادن کُت خزدار در برابر آفتاب

اولین نکته برای مراقبت و جلوگیری از وارد آمدن کوچکترین آسیبی به پالتو و کُت خزدار پرهیز  از برخورد نور خورشید  به این لباس هاست، پس سعی کنید این لباس ها را در تاریکترین نقطه کمدتان نگه دارید.

پالتو و کُت خزدار را در کمدی نگهداری کنید که دَرِ آن به علت باز و بسته شدن تاریک است و نور زیادی را دریافت نمی کند.

نحوه نگهداری از کُت خزدار در تابستان

از آنجایی که خز با قرارگیری در مکان های گرم و در برابر نور خورشید طول عمر خود را از دست داده و آسیب پذیر می شود بنابراین توصیه می شود برای جلوگیری از این اتفاق نگهداری از آن را در اتاقی تاریک و با دمای خنک ایجاد شده از کولر انجام دهید.

دمای مرطوب دشمن پالتو و کُت خزدار

رطوبت از دیگر عوامل از بین برنده خز است پس هرگز لباس خزدارتان را در زیرزمین نگه ندارید و اگر در منطقه ای مرطوب زندگی می کنید از نم گیر در کمد لباس تان استفاده کنید تا رطوبت موجود در فضا کنترل شود.


بیشتر بخوانید: تاثیر پوشیدن لباس های رنگی بر روحیه افراد


ممنوعیت استفاده از خوشبو کننده

خوشبوکننده ها و بوگیرها با جذب رطوبت هوا بوی مطبوعی را در فضا ایجاد می کنند بنابراین در کُمدی که پالتو و کُت خزدار نگهداری می کنید از خوشبوکننده ها استفاده نکنید چرا که با جذب رطوبت آسیب می بینند.

چوب لباسی محکم

برای اینکه فرم اصلی پالتو یا کُت خزدار را در کُمد لباس تان حفظ کنید حتما در انتخاب چوب لباسی وسواس به خرج دهید، چوب لباسی انتخاب کنید که در وهله اول وزن پالتو یا کُت خزدار را تحمل کرده و در وهله دوم شکل و  فرم اصلی لباس را حفظ کند.

کاور پارچه ای استفاده کنید

یکی دیگر از گام های لازم برای مراقبت از پالتو یا کُت خزدار استفاده از کاور مخصوص است دقت کنید جنس کاور پارچه ای باشد.

اگر کاور پلاستیکی را استفاده کنید به علت ایجاد رطوبت و جذب آن توسط پارچه، خز لباس تان آسیب پذیر می شود.

فضای بین لباس ها کافی باشد

پالتو یا کُت خزدار را در کمدی نگه دارید که پُر از لباس نباشد، چرا که ساییدگی لباس ها به علت عدم فضای کافی منجر به وارد شدن لطمه به لباس خزدارتان می شود.

همچنین پُر بودن کمد از لباس کردن راه تنفسی لازم برای عبور هوا میان لباس‌ها را کاهش می دهد.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.