دسته‌بندی نشده

چند نکته برای خرید کفش عید

وبلاگ پیرکاردین– طبق آداب و رسوم دیرینه ما ایرانی ها در آستانه سال جدید علاوه بر خانه تکانی، نو کردن لباس ها بین مردم رواج دارد آنچه در خرید شب عید و در شلوغی های روزهای پایانی سال به ویژه در ایام کرونا شاید برای عده ای کمی آزاردهنده باشد خرید کفش عید  است که در این مطلب به راهنمای خرید آن برای خانم ها می پردازیم.

1.خرید کفش در ساعات پایانی روز

گرچه ابتدای روز به علت خلوت بودن و کم بودن حجم ترافیک نسبت به ساعات پایانی روز بهترین زمان برای خرید است اما توصیه می شود ساعات پایانی روز و بعدازظهرها را برای خرید کفش در نظر بگیرد چرا که در این ساعات پاها ورم کرده و کمی تغییر سایز می دهند.

افرادی که کفش هایشان را در ساعات ابتدایی روز کاری خرید می کنند در ساعات پایانی روز به علت وروم ناشی از حرکت و پیاده روی پا با فشار و تنگی ناشی از سایز کفش شان مواجه می شوند و بر این باورند که کفش شان کوچک بوده و پایشان را به اصطلاح می زند در حالیکه اصل موضوع چیز دیگری است.

2.جنس کفش

از آنجایی که پا، قلب دوم هر فردی است از اینرو حفظ سلامت آن برای افراد بسیار حائز اهمیت است، بنابراین در هنگام خرید به جنس کفش توجه کنید.

سعی کنید از خرید کفش هایی با جنس پلاستیک و مواد مصنوعی پرهیز کنید چرا که بعد از مدتی پاهایتان تاول خواهد زد.

3. مشکل پاهایتان در اولویت باشد

کفشی را بخرید که با طبیعت پاهایتان متناسب باشد برای مثال اگر کف پای شما صاف است برای پوشاندن آن حتما سراغ خرید کفش کتانی بروید یا از کفی طبی مخصوص پاهای صاف استفاده کنید.اگر خار پاشنه دارید تا اتمام دوره درمان و رفع این مشکل کفش کتانی با کفی طبی ترجیحا ژله ای را به پا کنید.

4. تشخیص راحتی کفش با ثبات کفش

ثبات کفش به معنای راحتی آن است و این مهم سلامتی ستون فقرات را تضمین کرده و مانع از پیچ خوردن پا می شود به همین دلیل به هنگام خرید، کفش مورد نظرتان را روی یک سطح صاف و طراز قرار داده و با انگشتتان ضربه ای به آن بزنید اگر کفش بر زمین بیفتد به معنی عدم صلاحیت آن برای خرید است چرا که از آزمون ثبات موفق بیرون نیامده است.

5. پاشنه های پهن و بندهای عریض

برای داشتن پاهای سالم و استفاده روزمره، سراغ کفش هایی با پاشنه ها و بندهای پهن بروید. پاشنه پهن از میزان فشار بر پاها کاسته و به تعادل شما می انجامد و بندهای پهن نیز به ثابت نگه داشتن پاها در درون کفش، ثبات حرکت پاها و کاهش و به صفر رساندن پیچ خوردن کمک می کند.

6. اندازه پاشنه کفش

دقت کنید پاشنه کفش شما نباید بیشتر از 2 سانتی متر باشد، توصیه می شود همیشه سراغ خرید کفش هایی با پاشنه متوسط بروید.

البته اگر علاقمند به پوشیدن کفش های پاشنه بلند هستید باید سراغ آن دسته از پاشنه بلندهایی بروید که پاشنه پهن و یکدستی دارند تا تعادل شما به هنگام حرکت حفظ شود.

7. کفی کفش

کفشی مناسب و استاندارد است که دارای کفی بوده و کف آن ضخیم باشد.

وجود کفی در کفش از وارد آمدن فشار بر پنجه های پا جلوگیری می کند.

اگر کفشی را که برای خرید انتخاب کرده اید فاقد کفی است حتما سایزی را انتخاب کنید که با قراردادن کفی در آن به پاهایتان فشار نیاورد.

بطورکلی در خرید کفش علاوه بر رعایت نکایت فوق به هنگام پا زدن آن در داخل مغاره فروشنده چند قدمی راه بروید اگر احساس کردید که پاهایتان در درون آن کفش راحت نیست از خریدش منصرف شوید و حرف فروشنده را مبنی بر اینکه “این کفش جا باز می کند” را فراموش کنید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.