مد و فشن

بررسی تفاوت استایل کره ای، چینی و ژاپنی

وبلاگ پیرکاردین– آسیای شرقی، کشورهای زیادی دارد اما سرآمد این کشورها در عرصه مُد و فشن، ژاپن و کره جنوبی است که فشن آیکون های متعددی هم دارند.

در این مطلب به معرفی و تفاوت بین استایل کره ای، چینی و ژاپنی می پردازیم.

استایل ژاپنی

تشخیص استایل ژاپنی از بین هر 3 استایلی که امروز بررسی می کنیم آسانتر است. در کنار استفاده از لباس های ترند و روی مُد معیار اصلی ژاپنی ها، تطابق استایلشان با موقعیت اجتماعی شان است.

اکثر زنان ژاپنی وقت زیادی را صرف انتخاب آرایش صورت و مدل مویی مطابق با یک مناسبت خاص می کنند.


بیشتر بخوانید: چند قانون همیشگی در مُد و استایل مردانه


مردان شاغل ژاپنی نیز معمولا در روزهای کاری از رنگ های مشکی و خاکستری استفاده می کنند و تا حد ممکن استایل رسمی دارند. این افراد در روزهای غیرکاری از لباس های کژوال معمولا با برندهای ژاپنی معروف مثل کنزو استفاده می کنند.

دانش آموزان و نوجوانان ژاپنی لباس های متنوع و در رنگ های مختلف می پوشند. تمرکز اصلی آنها بر روی اکسسوری هایی مثل جوراب و شال گردن است.

استایل چینی

چین یک کش.ر بسیار بزرگ و پرجمعیت است به همین علت تنوع زیادی در استایل های چینی وجود دارد. فاصله طبقاتی در چین این روزها یک معضل بزرگ است که باعث متفاوت بودن استایل ها شده است بطوریکه می توان گفت تنها افرادی از قشر مرفه می توانند به معنای واقعی از فشن لذت ببرند.

چینی هایی که توانایی سفر به ژاپن را دارند معمولا ثروتمند هستمد. اگر استایل این افراد را بررسی کنید متوجه می شوید که از برندهای معروف و گران قیمتی استفاده کرده و لاکچری پسند هستند.

طبق آمار برندهای دیور، پرادا، گوچی، لویی ویتون، کوچ، هرمس، شنل و بربری از پرطرفدارترین ها بین مردم چینی است.

استایل کره ای

استایل کره ای بسیار خاص است و تنها با نگاه انداختن به طراحی لباس و رنگ های استفاده شده در آن می توان به کره ای بودنش پی برد.

طراحی لباس های کره ای معمولا ساده است و در آن ها از  رنگ های پاستیلی، تن های مختلف هلویی یا رنگ های نباتی استفاده می شود.

نوجوانان کره ای بسار خوش پوش هستند. تفاوت استایل نوجوانان کره ای با ژاپنی این است که نوجوانان ژاپنی بیشتر بر روی با نمک بودن تمرکز می کنند در حالیکه نوجوانان کره ای سعی می کنند جذاب باشند و استایلی خانمانه داشته باشند.

فشن آیکون های ژاپنی

آمی و آیا، میسا آئوکی، مینوری، سومیره و آیوی، هاروکا کوربایاشی، شوتا تاناکا و جونیان از فشن آیکون های معروف ژاپنی هستند.

فشن آیکون های کره ای

اعضای گروه های کی پاپ معروف مثل بی تی اس، اکس.، بلک پینک و …، آیرین کیم، پارک سورا، بیون جونگ ها، لی هو جونگ و هویئون چونگ از فشت آیکون های معروف کره ای هستند.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.