دسته‌بندی نشده

اصول سِت کردن شال یا روسری با مانتو

وبلاگ پیرکاردین– شال یا روسری از جمله مهمترین اجزای استایل و پوشش بانوان ایرانی است که در برخی موارد به علت نوع و مدل یقه مانتوها انتخاب و سِت کردن آن کار سختی است اما نگران نباشید با مطالعه این بخش از مطلب مجموعه پیرکاردین زین پس سِت کردن شال و.روسری با انواع مانتو برایتان کار ساده ای خواهد بود.

اصول سِت کردن رنگ ها

برای ساختن یک ترکیب رنگی مناسب در استایلتان در ابتدا باید رنگ های اصلی، فرعی و مکمل را بشناسید و سپس با ترکیب رنگ ها بازی کنید.

 

رنگ های اصلی همانند زرد، آبی و قرمز بهتر است در کنار همدیگر قرار نگیرند ولو اینکه یک رنگ دیگری به عنوان رنگ واسطه ای بین آنها باشد و یا اینکه تنها 2 رنگ از این 3 رنگ اصلی در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند.


بیشتر بخوانید: رنگ هایی که با زرد سِت می شوند


درباره رنگ های مکمل هم باید بدانید که بنفش مکمل زرد؛ نارنجی مکمل آبی و سبز مکمل قرمز است، این رنگ ها همانند دوستان صمیمی هر جا کنار هم باشند ترکیب رنگی زیبایی را می سازند.

همچنین در استفاده و سِت کردن رنگ ها به فصل دقت کنید برای مثال در فصل سرد سال سراغ رنگ‌های گرم مثل قرمز و نارنجی و در فصل گرم سال رنگ های سردی مثل آبی و سبز و … را انتخاب کنید.

شال متناسب با مانتوی مشکی، سفید و خاکستری

رنگ های مشکی، سفید و خاکستری رنگ های خنثی هستند بنابراین شما می توانید با مانتوهای ساده ای به رنگ فوق هر رنگ و طرح از شال یا روسری را به سر کنید.

البته می توانید برای ساختن استایلی مونوکروم ترکیب شال و مانتوی خود را با رنگ های خنثی سفید، خاکستری و مشکی بسازید.

بهترین ترکیب رنگ برای مانتو مشکی شال قرمز، برای مانتو خاکستری شال صورتی یا آبی رنگ است.

یادتان باشد ترکیب رنگ های مشکی-سرمه ای، مشکی-قهوه ای و سفید-کرم چندان جالب نخواهد شد.

شال مناسب مانتوهای طرحدار و ساده

اگر مانتوی شما پر از طرح است حتما شال یا روسری ساده یا تک رنگ برای سِت کردن آن انتخاب کنید تا استایل شما شلوغ به نظر نیاید و اگر مانتوی شما ساده و تک رنگ و راسته است برای رنگ و لعاب دادن به آن بهتر است سراغ شال یا روسری طرحدار است.

توصیه می شود برای حضور در موقعیت های رسمی از مانتوی راسته، ساده و تک رنگ به رنگ های سرمه‌ای، مشکی، خاکستری و قهوه‌ای تیره و از شال، روسری و مقنعه ساده استفاده کنید.

اگر شما از آن دسته خانم هایی هستید که اهل پوشیدن مانتو یا شال و روسری طرحدار و شلوغ نیستید توصیه می شود جنس مانتو و شال تان را با هم سِت کنید برای مثال مانتویی با آستین حریر را با شال حریر یا مانتویی با یقه کار شده را با شال کار شده بپوشید.

چگونگی بستن شال یا روسری

نحوه پوشیدن یا بستن شال یا روسری به مدل و یقه مانتوی شما بستگی دارد، برای مثال اگر مانتوی شما سنگ دوزی شده و یا طرحدار است بهتر است شال یا روسری انتخابی برای آن ساده و تک رنگ باشد و توصیه می شود بصورت یکطرفه آن را روی گردن خود بیندازید.

اگر یقه مانتوی شما بزرگ و حجیم است شال یا روسری را در پشت گردن ببندید.

برای مانتوهایی با یقه هفت باز نیز پیشنهاد می شود شال یا روسری را روی بدن و در قسمت باز یقه بیندازید و اگر می‌خواهید گردنتان پوشیده بماند، از سنجاق در قسمت زیر گلو استفاده کنید.

شال یا روسری مورد استفاده در مانتوهای ساده با دوخت کُتی و راسته را می توانید با گره بزرگ و خاص ببندید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.