دسته‌بندی نشده

بررسی استایل جنجال برانگیز نوید محمدزاده در جشنواره فجر سال 99

وبلاگ پیرکاردین-نظر شما درمورد استایل نوید محمدزاده در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر چیست؟ آیا اعتقادی به مفهوم استایل افراد دارید یا فکر می کنید تحت هر شرایطی و در هر موقعیتی افراد باید استایل رسمی را رعایت کنند.

استایل نوید محمدزاده شباهت زیادی به استایل اسکین هدها هم دارد، گروهی از جوانان طبقه کارگر مربوط به دهه شصت میلادی در بریتانیا که به شرایط اقتصادی و اجتماعی اعتراض داشتند و آیتم هایی مثل کلاه بینی، بوت های مارتینز، کُت های اورسایز و شلوارهای گشاد را در پوشش خود استفاده می کردند.

در این مطلب به بررسی استایل نوید محمدزاده می پردازیم.

2 نگاه متفاوت بر استایل نوید محمدزاده

نوید محمدزاده یکی از معدود بازیگران ایرانی است که فارغ از صحیح بودن یا نبودن استایلش از دید استایلیست ها، جسارت سِت کردن استایل هایی خاص و غیرعادی را دارد.
استایل هایی که نظرات منفی و مثبت زیادی را از طرف مردم به همراه دارد اما کمتر کسی از بین بازیگرها در ایران هستند که همانند محمدزاده امضای استایل خود را داشته باشد یعنی آیتم ها، ترکیب لباس ها و رنگ های خاص خود را داشته باشد.
محمدزاده بارها استایل های خاصی داشته اما این بار قضیه بسیار متفاوت است. این بازیگر عمیقا متفاوت در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر ظاهر شد و وقتی تصویر خودش را با کپشن “این روزها” در اینستاگرامش منتشر کرد، گمانه زنی برای هدف پشت این استایل بیشتر شد.
محمدزاده بارها با استایل رسمی هم دیده شده است اما مشخصا استایل موردعلاقه اش استایل کژوال، خیابانی و از این دست استایل هاست.


بیشتر بخوانید: قدرتمندترین زنان در دنیای مُد و فشن


در مورد استایل اخیر محمدزاده 2 نوع دیدگاه وجود دارد، عده ای بر این باورند که استایل این بازیگر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر مفهومی بوده است.
عده دیگری نیز بر این باورند که چنین استایل هایی هرچند مفهومی اما برای شرکت در جشنواره که به نوعی موقعیتی رسمی به شمار می رود باید از استایل رسمی تبعیت کند.

گروه دوم بر این باورند که جشنواره ها و فرش قرمز ها، مراسمی رسمی هستند و معمولا افراد باید در این نوع مراسم لباس و استایل رسمی بپوشند. استایل رسمی لزوما به معنای استایل کلاسیک نیست و نباید با هم اشتباه گرفته شوند اما مسلما لباس چروک، لباس اورسایز و بسیار گشاد جزو آیتم ها نیست.
لباس ها باید فیت تن باشند معمولا کلاه هم در این نوع مراسم استفاده نمی شود مگر کلاههای خاص مراسم رسمی همانند کلاه بره که آیتم مورد علاقه سلطنتی های انگلستان هم هست.
البته در هر مراسمی بخشی به نام فتوکال وجود دارد که استایل کژوال و اسمارت کژوال در آنجا مجاز است.

نکات مثبت استایل محمدزاده در جشنواره فیلم فجر

شلوار گشاد و نسبتا کوتاه محمدزاده در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر به خوبی با بوت نیم ساق دکتر مارتینز هماهنگی دارد و به نظر رنگ ها هم به خوبی انتخاب شده اند. شلواری به رنگ مات و کدر همراه با بوت براق که تضاد خوبی ایجاد کرده است.
اندازه کُت هم با وجود اورسایز بودن نسبتا مناسب و با شلوار کوتاه هماهنگ است.

بررسی استایل محمدزاده از دید مفهومی

استایل محمدزاده از دید مفهومی اشاره به ژنده پوشی دارد، استایلی اعتراضی که قصد دارد از طریق پوشش و به نوعی در سکوت، اعتراض خود را نسبت به اوضاع نشان دهد.
لباس اورسایز از جنس مخمل کبریتی که در واقع پارچه ارزانش جزو لاینفک لباس طبقه پایین است به همراه شلواری گشاد و چروکیده به رنگ طوسی تیره اما رنگ پریده به نوعی یادآور قشر پایین است.

کفش های دکتر مارتینز

شاید این سوال برای شما هم پیش بیاید که اگر هدف نوید محمدزاده اعتراض نسبت به وضعیت کنونی قشرهای فرودست جامعه است پس چرا بوت های میلیونی دکتر مارتینز را به پا کرده است.


شاید محمدزاده با پوشیدن کفش های دکتر مارتینز می خواهد نشان دهد که بسیاری از مردم به رغم وجود مشکلات اقتصادی و مالی در کشور به دنبال ظواهر هستند برای مثال آخرین مدل آیفون در دست دارند به عبارتی ملغمه ای که در آن نمی شود ثروتمند را از فقیر تشخیص داد.

نحوه ایستادن و حالت دست ها

به نحوه ایستادن محمدزاده در هر تصویری دقت کنید که دست به سینه ایستاده یا در بعضی تصاویر دست هایش را روی هم گذاشته که طبق علم زبان بدن، نشان از عزاداری و داغداری دارد که نشان دهنده اوضاع این روزهای بسیاری از اقشار جامعه است.

کلاه نوید محمدزاده

کلاه یکی از آیتم های امضای استایل محمدزاده است، این بازیگر چه در موقعیت های رسمی و چه در مراسم های غیررسمی کلاه بر سر دارد.


به نظر می رسد کلاه مورد استفاده این بازیگر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر اِلمانی از دستار مخصوص قوم دوست داشتنی کُرد است و نشان دهنده ارادت و احترامی است که نوید محمدزاده برای این قوم قائل می شود.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.