دسته‌بندی نشده

چند قانون همیشگی در مُد و استایل مردانه

وبلاگ پیرکاردین– اگرچه قوانین دنیای مُد همواره در حال تغییر است اما در برخی موارد رعایت کردن تعداید از قوانین همچنان پابرجاست که در این مطلب به معرفی و بیان آنها در استایل آقایان می پردازیم.

1.کمربند و کفش سِت در استایل رسمی

لازم نیست همیشه و برای هر موقعیتی کفش و کمربندتان را باهم سِت کنید اما اگر قرار است در موقعیتی رسمی حضور یابید حتما کفش و کمربندتان را باهم سِت کنید، برای مثال اگر کمربندتان قهوه ای است کفش تان را نیز قهوه ای انتخاب کرده و بپوشید.

2.پوشیدن چند لباس طرحدار ممنوع

در پوشیدن لباس های طرحدار زیاده روی نکنید، گرچه پوشیدن لباس های طرحدار جذاب است اما اگر تعداد لباس های طرحدار شما از یک مورد تخطی کند قطعا استایل شما دیگر جذابیت خود را از دست خواهد داد و ظاهرتان شلوغ و بهم ریخته نمایان داده خواهد شد.

همچنین استفاده از لباس های طرحدار بسیار باعث می شود هیچ کدام از لباس هایتان به چشم نیاید برای نمونه اگر کُت و شلوارتان ساده است حتما کراوات تان را طرحدار انتخاب کنید.

3.پوشیدن جلیقه به تنهایی ممنوع

پوشیدن جلیقه بدون کُت دقیقا مانند پوشیدن کراوات بدون کُت است که مدام در چشم دیگران کمبود چیزی را در استایل شما متذکر می شود.


بیشتر بخوانید: صفر تا صد پوشیدن کاپشن بادی


پوشیدن جلیقه بدون کُت شما را شبیه گارسون ها می کند. همچنین جلیقه طوری طراحی شده که باید با کُت مورد  استفاده قرار بگیرد.

4.استفاده همزمان ساسپندر و کمربند ، ممنوع

کمربند و ساسپندر به منظور بالا نگه داشتن شلوار مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین استفاده همزمان هر 2 با هم صحیح نیست.

5.کفش کتانی با کُت و شلوار ممنوع

کُت و شلوار تداعی کننده استایل رسمی و کتانی نیز برای استایل غیررسمی و کلاسیک مناسب است بنابراین ترکیب جزئی از استایل رسمی با استایل کلاسیک کار اشتباهی بوده و جایگاهی در قوانین دنیای مُد و فشن ندارد.

بنابراین کفش کتانی را با شلوار جین و تک کُت به پا کنید.

6.تناسب رنگ لباس با فصل ها

هرگز در فصل تابستان از رنگ های تیره و در فصل زمستان از رنگ های روشن استفاده نکنید. بطورکلی انتخاب رنگ لباس با فصلی که در ان هستید موجب جذاب تر شدن پوشش و استایل شما می شود.

بنابراین در فصل تابستان سراغ رنگ های روشنی مثل سفید و آبی بروید.

7.بستن دکمه آخر ژاکت ممنوع

اگر ژاکت می پوشید این اصل را فراموش نکنید که باید دکمه آخر ژاکت باز باشد در غیر این صورت قسمت انتهایی ژاکت یعنی کمرتان تنگ و چسبان شده و قسمت بالایی آن پُف خواهد کرد و همین شرایط ظاهر شما را نامناسب جلوه خواهد داد. بنابراین از بستن آخرین دکمه ژاکت تان خودداری کنید.

8.انتخاب لباس متناسب با موقعیت

سعی کنید پوشش تان را با موقعیتی که در آن حضور دارید سِت کنید برای نمونه اگر قرار است در یک مهمانی رسمی حاضر شوید هر چند به پوشیدن کُت و شلوار علاقه ندارید اما بخاطر شرایط موقعیتی که دعوت شده اید باید کُت و شلوار به تن کنید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.