مد و فشن

قدرتمندترین زنان در دنیای مُد و فشن

وبلاگ پیرکاردین-وقتی صحبت از دنیای مُد می شود ذهن اکثر افراد به سمت طراحان لباس و مُدل ها می رود اما کسانی هستند که شاید کمی پشت پرده باشند و به نوعی جریان مُد در دستان آنها باشد.

افرادی که به راحتی جهت و جریان مُدها را در دنیای فشن تعیین می کنند این افراد بلاگرهای مُد، سردبیرهای مجلات معروفی مثل ووگ، مدیران کمپانی های بزرگی همانند پنتن(کمپانی انتخاب کننده رنگ سال)، برخی از اینفلوئنسرها، فشن آیکون های معروف جنجالی و …هستند.

دنیای مُد، دنیای بسیار عظیم و گسترده ای است که شناخت هر چه بیشتر آن هیجان بسیاری را برای علاقمندان این عرصه فراهم می کند.

همه می دانیم زنانی مثل کوکو شنل و السا شیاپارلی تاثیر زیادی در دنیای مُد داشته اند اما در این مطلب به معرفی قدرتمندترین زنان در دنیای مُد و فشن می پردازیم.

1.آنا وینتور

آنا وینتور، روزنامه نگار و ویراستار مجله ووگ است. هرجا که در دنیای مُد برویم اثری از آنا وینتور پیدا می کنیم. اگر چیزی تِرند شود دلیلش این است که آنا تصمیم تِرند شدنش را گرفته است. حرف آنا در دنیای فشن مثل قانون عمل می کند. آنا، الهام بخش اصلی کتاب و فیلم “شیطان پرادا می پوشد” است.

 

2.کتی هورین

کتی هورین یک خبرنگار و منتقد با استعداد دنیای فشن است که قلمی قوی دارد. او در گذشته برای بخش فشن مجله نیویورک تایمز کار می کرد. با تنها نوشتن یک پاراگراف، کتی می تواند مخاطبان را به سمتی خاص از دنیای فشن هدایت کند. کتی با اینکه استعفا داده است اما هنوز هم در شبکه هاب اجتماعی فعال است.


بیشتر بخوانید: عجیب ترین اتفاقات 2020 در دنیای فشن


3.میوچا پرادا

هر کلکسیونی که میوچا پرادا به نمایش می گذارد تمام منتقدان و حتی افراد عادی را مشتاق می کند که طرح های بیشتری از او را ببینند.

می توان گفت که پرادا، زنانگی مدرن را پایه گذاری کرده است. میوجا پرادا در زندگی اش همیشه قوی عمل کرده است و طبق گفته خودش قصد دارد با طراحی هایش کاری کند تا تمام زنان به قدرت خود ایمان بیاورند.

 

4.ری کاواکابو

ری کاواکابو طراح لباس ساختارشکن ژاپنی است که هرجا از طراحی آوانگارد صحبت شود نام او را می بینیم. او برای بیش از 40 سال قدرت این را داشت که قوانین موجود در دنیای فشن را تغییر دهد و قوانین جدیدی را خلق کند. به همین علت اسم او حتما باید در لیست زنان قدرتمند دنیای مُد و فشن آورده شود.

 

5.ناتالی ماسنت

ناتالی زنی است که نحوه خرید کردن مردم را تغییر داد. ناتالی بزرگترین وب سایت خرید لباس جهان را تاسیس کرد تا تمام محصولات صنعت فشن در دسترس عموم قرار بگیرد و فش فقط به قشر و محل تولد محدود نشود.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.