مد و فشن

چند نکته برای خوشتیپ شدن آقایان

وبلاگ پیرکاردین– برای خوشتیپ شدن تنها انتخاب و خرید لباس مناسب و مُد روز کفایت نمی کند بلکه این موضوع تنها 50 درصد قضیه است و برای 50 درصد باقی مانده باید بدانید که هر لباسی را چگونه و چطور بر تن کنید تا ظاهری برازنده و بی عیب و نقص از خود به نمایش بگذارید.

در این مطلب به پرکاربردترین اصول اشاره می کنیم.

1.جوراب

از جوراب های نازک و شیک استفاده کنید چون حتی آیتمی به این کوچکی استایل شما را از این رو به آن رو خواهد کرد.

از جوراب های سفید ورزشی دوری کنید. این جوراب ها ظاهری ارزان دارند، سریع کثیف و لکه دار می شوند و با استایل رسمی همخوانی ندارند.

2.شلوار

شلوار باید تا اندازه ای کوتاه باشد تا چروک نشود و مقداری از جوراب شما نمایان باشد. در استایل رسمیف دمپای شلوار باید لبه پشتی کفش را لمس کند.

تا حد امکان از پوشیدن شلوارهای خیلی بلند پارچه ای دوری کنید چون چروک می شوند و در نتیجه هم شما را شلخته و هم قد شما را کوتاه نشان  می دهند.

3.کفش

حتی با استایل رسمی نیاز است که اکسسوری هایتان را آپدیت کنید پس به جای این کفش های مربعی، از کفش های کلاسیک با نوک گرد استفاده کنید.

نمی دانیم چرا کفش های مربعی هنوز طرفدار دارند، پوشیدن این کفش ها شما را تا حد زیادی شبیه یک مسافر زمان از دهه 90 می کند.

4.کُت

آستین کُت باید تا بالای استخوان مچ باشد و یک و نیم سانتی متر از پیراهن تان از زیر آن دیده شود. هر خیاطی چشم بسته این کار را انجام می دهد.

گرچه پیدا کردن کُتی که با اندام شما سازگار باشد کار سختی است و یکی از نقض های رایج در پوشیدن کُت بلند بودن آستین آن است اما باید این موضوع اصلاح شود.

5.یقه پیراهن

هیچ وقت بیش از 2 دکمه پیراهنتان را باز نگذارید به ویژه در مناسبت های رسمی در غیر این صورت غیرحرفه ای، شلخته و بی ملاحظه به نظر خواهید رسید.


بیشتر بخوانید: تفاوت استایل رسمی، کژوال و اسمارت کژوال


قبول داریم که بستن دکمه های پیراهن تا آخر بدون کراوات می تواند ظاهر عجیبی داشته باشد اما باز گذاشتن دکمه های زیاد عجیب تر است.

6.سایز پیراهن

پیراهن همیشه باید اندازه تن شما باشد علاوه بر این وقتی دکمه ها را می بندید یقه تان نباید بیشتر از 2 انگشت جای اضافی داشته باشد.

پوشیدن پیراهن گشاد نه تنها استایل را نامتوازن و شُل و وِل نشان می دهد بلکه باعث می شود چاق تر از حد معمول به نظر برسید.

7.دکمه کُت

هرگز پایین ترین دکمه کُتی که 2 یا 3 دکمه دارد را نبندید.بستن این دکمه باعث ناراحتی شما و غیرطبیعی به نظر رسیدن حرکاتتان خواهد شد.

شاید از خودتان بپرسید اگر قرار است این دکمه را همیشه باز بگذاریم پس چرا اصلا چنین دکمه ای را روی کُت ها گذاشته اند؟ اما این موضوع یکی از اصول پوشیدن کُت است.

8.پیراهن بلند و کوتاه

لطفا پیراهن تان را حتما داخل شلوار بگذارید این پیراهن ها مقداری بلندتر طراحی شده اند تا به راحتی زیر شلوار قرار بگیرند.

اگر از رسمیت و گذاشتن پیراهن زیرشلوارتان خوشتان نمی آیداز پیراهن هایی با برش کژوال که کوتاهترند استفاده کنید البته این پیراهن ها را باید فقط با شلوارهای غیررسمی بپوشید.

9.زیرپوش

زیرپوش همانطور که از نامش پیداست باید همیشه زیر لباس های دیگر پنهان باشد بنابراین هرگز اجازه ندهید تا قسمتی از زیرپوشتان نمایان شود.

از این رو اگر عادت دارید همیشه یک یا 2 دکمه بالایی پیراهنتان را باز بگذارید زیرپوش یقه هفت بخرید و بر تن کنید نه زیرپوش یقه گرد.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.