مد و فشن

راههای تشخیص لباس اورجینال از فیک

وبلاگ پیرکاردین– شاید شما هم همیشه دغدغه این موضوع را داشته باشید که به ازای پولی که پرداخت می کنید، یک جنس اصل خریداری کنید و همه تلاش و دانش خود را به کار می گیرید که کسی لباس یا کفش تقلبی را به جای اورجینال آن به شما نفروشد.

در این گزارش راههای تشخیص لباس تقلبی از اصل آن را شرح می دهیم که به هنگام خرید با آرامش راحت لباس مورد علاقه تان را خریداری کنید.

1.شناسنامه

لباس های برند دارای شناسنامه هستند. در این شناسنامه که دفترچه ای 4 یا 8 برگه ای است مشخصات لباس، نحوه شست و شو، محصولات جدید برند، جوایز یا نشان های کسب کرده برند، تاریخ تولید، محل تولید، محل کارخانه و کد لباس درج می شود.

برندهای معروف دارای سایت اینترنتی هستند که در آن قیمت، تعداد تولید از آن نوع پوشاک و سایر اطلاعات نوشته شده است . اگر کد لباس در سایت نباشد ممکن است مارک لباس تان تقلبی باشد.

2.دکمه

در لباس های مارک معمولا روی تمام دکمه ها نام برند درج می شود و دکمه ها محکم دوخته شده اند. همچنین به طور معمول روی پیراهن علاوه بر دکمه هایی که دوخته اند 2 دکمه اضافی هم وجود دارد.

 

3.قیمت

لباس اورجینال و برند قیمت بالاتری دارد بنابراین اگر یک لباس برند را ارزان خریدید شک نکنید که جنس آن تقلبی است.

4.فونت لوگو

برندهای معتبر از فونت های ساده و کلاسیک برای لوگوی خود استفاده می کنند و این لوگو را در دکمه ها یا حتی روی زیپ درج می کنند. جنس لوگو ممکن است کاغذی و یا پارچه ای و یا فلزی باشد.

 

5.بسته بندی

بر روی بسته بندی برندهای اصل، لوگویشان درج می شود.

6.برش و دوخت لباس

دوخت رو و زیر لباس های مارک یکی است اما در دوخت لباس های معمولی برای یکی کردن 2 قسمت رویی و زیری پارچه آن از چرخ خیاطی استفاده می شود.

همچنین لباس های مارک را نمی توانید تنگ یا گشاد کنید چرا که دوخت آنها طوری است که در صورت دست بردن در تغییر سایزش دیگر زیبایی قبلی خود را از دست می دهد.


بیشتر بخوانید: نکات انتخاب لباس و کفش ورزشی استاندارد


دوخت جیب ها و مارک های لباس های برند باید پایدار و منظم باشد. تعداد دوخت لوگو یا مارک روی لباس باید با تعداد دوخت خود لباس یکسان باشد.

دوخت لباس های برند ریزتر از دوخت لباس های معمولی است و تعداد دوخت در واحد سانتی متر آنها بالاتر است.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.