مد و فشن

نکات انتخاب لباس و کفش ورزشی استاندارد

وبلاگ پیرکاردین– ورزش جزو ارکان یک زندگی سالم است چرا که این فعالیت بدنی سلامت جسم و به دنبال آن سلامت روان را تضمین می کند، شاید بپرسید پرداختن به موضوع ورزش در دنیای مُد چه ضرورتی دارد اما اتفاقا از آنجایی که هر ورزشی  لباس مخصوص به خود را دارد و اگر از لباس مناسب آن ورزش استفاده نکنید ممکن است در حین ورزش آسیب ببینید یا بازدهی کمتری داشته باشید بنابراین با ما همراه باشید تا با لباس های مناسب هر ورزش آشنا شوید.

نکات کلی برای انتخاب لباس ورزشی

برای بسیاری از مردم خرید لباس ورزشی بهترین انگیزه برای شروع کردن ورزش است اما باید یک نکته کلیدی را در این زمینه در نظر بگیرید که یک لباس ورزشی خوب لباسی است که رطوبت را جذب می کند و مانع از ایجاد بوی بد در بدن می شود.

همچنین در طول تمرین شما را خنک نگه دارد.


بیشتر بخوانید: تشخیص کیفیت پیراهن مردانه


یک لباس ورزشی مناسب باید حین تمرین خشک بماند، راحت باشد، اندازه مناسب داشته باشد و به طورکلی اندازه بدن شما باشد.

سایز لباس شما نباید کوچک‌تر و یا بزرگ‌تر از سایز واقعی شما و یا بیش از اندازه بلند باشد، چرا که در صورت تنگ بودن اجازه حرکات آزادانه را از شما خواهد گرفت و در صورت گشاد و یا بلند بودن به دست و پای شما خواهد پیچید و حتی ممکن است در هنگام ورزش کردن از تن در بیاید و باعث اختلال در تمرین ورزشی شما شود.

لباس مناسب پیلاتس

اگر پیلاتس می کنید، اسپندکس بپوشید. اسپندکس از آنجایی که به سرعت رطوبت را از خود عبور می دهد در لباس زیر و لباس های کشی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

چون پیلاتس شامل حرکات کششی زیادی است لباس شما باید به گونه ای باشد تا باعث محدود کردن حرکات شما به هنگام تمرین نشود.

لباس مناسب ورزش خانگی

برای فعالیت بدنی داخل خانه انتخاب یک تی شرت جاذب رطوبت به همراه یک شلوار راحتی کافی است.

لباس مناسب بدنسازی

اگر بدنسازی می کنید لباس پنبه ای بپوشید. این نوع پارچه رطوبت را به خود جذب می کند و حین فعالیت بدنی شدید، بخش زیادی از عرق بدن را به خود جذب می کند.

لباس ورزش های کششی

برای تمرین های کششی لباسی با الیافی مانند پلی استر، پلی پروپیلن، گرافیت و پارچه های ترکیبی در این دسته را بپوشید.

کفش مناسب ورزش

در انتخاب کفش ورزشی باید مته به خشاش بگذارید، اگر کفش ورزشی شما استاندارد نباشد قطعا پاهایتان آسیب جدی ورزشی خواهند دید چرا که در فعالیت های ورزشی این کفش است که از پاها در برابر دویدن، پریدن و فرود آمدن بر روی زمین محافظت می کنند بنابراین استاندارد بودن زیره کفش را در نظر بگیرید.

همچنین یه سایز کفش دقت کنید، کفشی را انتخاب کنید که اندازه پایتان باشد و برای آن تنگ یا گشاد نباشد چرا که اندازه نبودن کفش با پاها باعث گرفتگی عضلات پا و یا لیز خوردن می شود.

اگر کفش ورزشی شما عمر مفید خود را طی کرده باشد حتما در اسرع وقت نسبت به تعویض آن اقدام کنید تا از پاهایتان در برابر آسیب ها احتمالی فعالیت های ورزشی مربوط به پا جلوگیری کرده باشید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.