دسته‌بندی نشده

رنگ سال 2021 مشخص شد

وبلاگ پیرکاردین– کمپانی پنتون به عنوان یک شرکت فعال در عرصه کدگذاری و طبقه بندی رنگ ها به مرجع رنگ دنیا تبدیل شده است، پنتون که در لغت به معنی رنگ هاست با شناسایی و کدگذاری رنگ های مختلف انقلاب بزرگی را در عرصه مُد و فشن، تبلیغات و … ایجاد کرده است.

کمپانی پنتون هر ساله با انتخاب و معرفی رنگ سال شرکت های دیگر را مجاب می کند که از الگوی او تبعیت کنند و آن را در فعالیت خود به اجرا در بیاورند چرا که انتخاب هر رنگ برای هر سال باعث تنوع در سلیقه بصری و چهره محیط پیرامون انسان می‌شود.

کمپانی پنتون برای سال 2021 یا همان 1400 خودمان رنگ زرد و خاکستری را به عنوان رنگ ترند و اصلی معرفی کرده است اما دلیل این انتخاب چیست؟

از افسردگی به نور

رنگ انتخابی برای هرسال با توجه به رویدادهایی که در سال بر روی زندگی جهانیان مؤثر بوده انتخاب می‌شود و می‌تواند از پیش‌بینی که برای سرگذشت جهان می‌شود خبر دهد.

بنابراین شیوع اپیدمی کرونا در انتخاب رنگ سال بی تاثیر نیست، قرنطینه خانگی و توقف بیشتر فعالیت ها و مناسبت های سیاسی، اقتصادی و … مردم جهان را به کما برده و باعث افسردگی بسیاری شد، از اینرو رنگ خاکستری برای شرح حال تاثیر همه گیری کرونا بر مردم رنگ مناسبی است.

کشف واکسن کرونا و آغاز واکسیناسیون همگانی در آستانه سال جدید میلادی نشانی از روشنایی و بارقه امید است و  رنگ زرد که نمادی از زندگی دوباره است می تواند بیانگر این اوضاع باشد.

البته امسال از معدود سالهایی است که 2 رنگ به عنوان رنگ های شاخص و اصلی انتخاب شده اند.

 رنگ های خاکستری و زرد در صنعت مُد

وقتی رنگی به عنوان رنگ شاخص یا اصلی معرفی می شود تمام زیر مجموعه های پررنگ و کم رنگ آن را شامل می شود.

ترکیب رنگ زرد و خاکستری بیشتر در طراحی لباس های زنانه کاربرد دارد.

ماهیت رنگ زرد و خاکستری

رنگ زرد همانند رنگ های قرمز و آبی جزو رنگ های اصلی است. رنگ زرد از نظر طیف رنگی بین رنگ‌های نارنجی و سبز قرار دارد.

رنگ زرد در میان مردمان غرب رنگ سرخوشی،خوش‌گذرانی و سرگرمی و در میان مردمان مشرق به‌واسطه رنگ خورشید یادآور زندگی دوباره، رشد و گرما است؛ نماد برخاستن و زنده شدن از دل خاکسترها!

رنگ خاکستری کلیه طیف رنگ‌های میان رنگ‌های سفید و سیاه را شامل می‌شود. اگر رنگ‌های سفید و سیاه را رنگ‌های مطلق و نمادی از افراط ‌و تفریط بدانیم، رنگ خاکستری چیزی میان این دو است و رنگی خنثی است.

در ادبیات، فیلم و تئاتر، از این رنگ برای معرفی شخصیت‌های مرموز و شخصیت‌هایی که هم ویژگی‌های خیر و هم ویژگی‌های شر دارند، نیز استفاده می‌شود.

رنگ خاکستری در بسیاری از فرهنگ‌ها رنگ سکون، رخوت و افسرده حالی است. البته این رنگ در طراحی دکوراسیون نیز می‌تواند نمادی از آرامش نیز باشد.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.