مد و فشن

کاربردی‌ترین روش های از بین بردن پُرز لباس(قسمت پایانی)

وبلاگ پیرکاردین-شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از مدتی بر روی لباس خود پُرزهایی را مشاهده کنید که ضمن ایجاد ناراحتی و مایوس کردن شما از به تن کردن آن لباس، شکل و شمایل لباس دوست داشتنی تان را خدشه دار کند اما نگران نباشید و لباس تان را دور نیندازید.

در قسمت اول ” کاربردی‌ترین روش ها برای از بین بردن پُرز لباس”، 6 روش کلیدی برای خداحافظی دائمی با پُرزهای لباس را به شما آموزش دادیم و اکنون در این گزارش به شرح موارد دیگر (نکات پایانی) این موضوع می پردازیم.

7: اسفنج مرطوب

ابتدا اسفنج را با آب خیس کرده و تا اندازه ای فشار دهید که رطوبت اضافی آن خارج شود سپس قسمت زِبرِ آن را از بالا به پایین روی لباس بکشید تا پُرزهای لباس از بین برود دقی کنید که این کار را باید به آرامی انجام دهید چرا که احتمال دارد در صورت فشار زیاد لباس تان نخ کش شود.

8: سرکه سفید

سرکه سفید نه تنها باعث ضدعفونی شدن لباس ها می شود بلکه در از بین رفتن پُرزها نیز موثر است، شما می توانید یک چهارم فنجان سرکه سفید را در یک پیمانه مایع لباسشویی مخلوط کرده و لباس پُرز دار را با آن بشویید.

9: شست و شو بدون مواد شوینده

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بعد از اتمام شست و شو با ماشین لباسشویی و خروج لباس ها، شاهد ایجاد پُرز بر روی برخی از لباس ها شده باشید، در این هنگام پیشنهاد می شود که لباس های پُرز دار را بدون هر گونه مواد شوینده ای دوباره بشویید، بعد از اتمام فرآیند شست و شو لباس ها را تکانده و در فضای باز قرار دهید تا خشک شوند.

10: قیچی

از قیچی کوچک مخصوص ناخن برای کاهش آسیب های احتمالی ناشی از قیچی کردن پُرزهای لباس استفاده کنید، پارچه را روی دست خود گرفته و از زیر پارچه قسمت پُرز دار را به گونه فشار دهید تا پُرزها به حالت برجسته روی پارچه قرار بگیرند سپس این مزاحم های ریز و درشت روی لباس تان را قیچی کنید.

11: بیگودی

بیگودی ها نرم و انعطاف پذیر بوده و در از بین بردن پُرزها موثرند، این وسیله کاربردی را به صورت چرخشی روی پارچه بکشید، این روش در رفع پُرز پارچه های پشمی و کشمیری عالی است.

12: شانه دندانه ریز

شانه دندانه ریز را به آرامی روی لباس بافتنی از بالا به سمت پایین بکشید به طوری که شانه داخل بافت لباس شما نرود.

13: دستکش لاستیکی

همانطور که برای شستن ظرف ها از دستکش استفاده می کنید می توانید از دستکش های لاستیکی هم برای از بین بردن پُرزهای لباس استفاده کنید، دستکش ها را پوشیده و دستتان را از بالا به پایین پارچه  حرکت دهید این کار را تا اتمام پُرزها انجام دهید، این روش برای رفع پُرزهای ناشی از موی حیوانات نیز موثر است.

14: سمباده

به آرامی سمباده را طبق تصویر زیر روی قسمت های پُرز دار لباس تان بکشید، اگر لباس تان نازک است این کار را با احتیاط انجام دهید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.