دسته‌بندی نشده, مد و فشن

نحوه اتو زدن پیراهن مردانه + آموزش تصویری

وبلاگ پیرکاردین-یکی از عوامل موثر در شیک پوشی و داشتن ظاهری مناسب وجود خط اتو بر روی لباس هایی است که استفاده می کنید، بنابراین اتو زدن امری مهم و گاهی سخت برای برخی محسوب می شود، لباس های پارچه ای معمولا بعد از هر بار شست و شو نیاز به اتو دارند و لباس های جین و ضد چروک نیز گاهی اوقات به اتو زدن نیاز پیدا می کنند، اگر لباس براق دارید و با گم شدن خط اتو یا چند خط شدن اتوی آن مواجه شده اید شاید در وهله اول کمی کار برایتان سخت به نظر برسد اما نگران نباشید با رعایت چند نکته اصولی گره کار شما باز می شود.

نکات پیش از اتو زدن

قبل از پرداختن به اصول اتو زدن، بهتر است نکات کلی پیش از اتو زدن و آماده کردن اتو را که برای کلیه لباس ها مشترک است بدانید.

1-قبل از به برق زدن اتو و هر کار دیگری از تمیز بودن سطح اتو اطمینان حاصل کنید برای این کار با یک پارچه سفید تقریبا نمدار سطح اتو را تمیز کنید.

2-برای گرفتن نتیجه بهتر و جلوگیری از سوزاندن میز یا فرش بهتر است از میز اتو استفاده کنید. میز اتو را در یک ارتفاع مناسب قرار دهید و از ثابت بودن پایه های آن اطمینان حاصل کنید.

3-برای جلوگیری از تثبیت کثیفی بر روی لباس، قبل از اتو زدن حتما آن را بشویید.

4-بسته به جنس لباس درجه و حرارت مختص به آن را انتخاب و فعال کنید. برای الیاف مصنوعی درجه کم، لباس پشمی متوسط تا زیاد و برای لباس های نخی و کتان درجه حرارت زیاد را انتخاب کنید. گاهی در درز لباس برچسبی وجود دارد که اطلاعات مربوط به جنس و حرارت لازم برای اتو کردن در آن قید شده است.

5- اگر روی لباس چیزی درج نشده بود و خود شما هم اطلاعی نداشتید، برای احتیاط با درجه پایین‌تر کار کنید.

6-محفظه آب اتو را تا خط نشان پر کنید. استفاده از اتو همراه با بخار کیفیت کار شما را بالا می‌برد.

7-اتو را روشن کرده و پس از انتخاب درجه مناسب منتظر روشن شدن سنسور یا چراغش شوید.

اکنون اتو آماده شده و شما می توانید لباس مورد نظر خود را اتو کنید.

صفر تا صد اتو زدن پیراهن مردانه

1-اتو زدن را از مرکز یقه شروع کنید و به سمت لبه آن پیش روید، همین کار را برای لبه دیگر یقه پیراهن خود تکرار کنید سپس پیراهن را برگردانید و زیر یقه و قسمت پلیسه زیر آن را نیز اتو کنید.

2-حالا نوبت به اتو زدن طوق (قسمت بالای پشت پیراهن) می رسد. در این مرحله باید به نکته ای توجه کنید، ممکن است زیر طوق پیراهن شما یک چین مرکزی وجود داشته باشد یا اینکه طوق چاک دار داشته باشید، در این صورت پشت پیراهن را از طوق به بعد پهن و اتو کنید.

3-اتو زدن آستین؛پیراهن را طوری روی میز اتو قرار دهید که قسمت سرشانه تا مچ آستین روی میز اتو قرار بگیرد، آن را  طوری تنظیم کنید که درزها به درستی رو هم قرار بگیرند، حالا اتو زدن را از بالای آستین شروع کرده و به سمت سر آستین حرکت کنید. همین کار را برای طرف دیگر آستین پیراهن تکرار کنید. دقت کنید که باید چین و چروک های اطراف پلیسه های آستین را هم با اتو زدن از بین ببرید.

 

4-اتو زدن سرآستین؛ دکمه سرآستین ها را بازکنید، ابتدا قسمت رویی و سپس قسمت داخلی آن را اتو بزنید.

5-اتو زدن قسمت جلوی پیراهن؛ از قسمت دکمه دار پیراهن شروع کنید، این بخش از پیراهن را طوری بر روی میز اتو قرار دهید که سرشانه در نوک میز و آستین ها به طرف پایین آویزان باشد، سپس اتو زدن را از سمت شانه شروع کرده و به سمت پایین پیراهن پیش روید. برای اتو زدن بین دکمه ها حتما از سر اتو استفاده کنید، دقت کنید که در اثر حرارت اتو دکمه ها آسیب نبینند.

طرف دیگر پیراهن را نیز به همین ترتیب اتو بزنید.

6-اتو زدن پشت پیراهن؛ پشت پیراهن مرحله آخر اتو زدن است و به نوعی راحت ترین بخش محسوب می شود. پشت پیراهن را روی میز اتو پهن کنید و سر تا سر آن را اتو کنید.

 

نکات اتو زدن در پیراهن مردانه

1-برای سهولت در اتو زدن پیراهن مردانه سعی کنید آن را نمدار کنید یا اینکه بعد از شستشو وقتی پیراهن حالت مرطوب دارید اقدام به اتو زدن آن کنید.

2-اگر پیراهن از قبل خط اتو دارد سعی کنید از همان تبعیت کنید و خط اتوی جدید ایجاد نکنید.

3-بعد از اتمام اتو زدن، پیراهن را نپوشید، دکمه بالایی یقه آن را بسته و حداقل به مدت 10 دقیقه آویزان کنید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.