مد و فشن

8 اشتباهی که مردان در پوشیدن تی شرت مرتکب می شوند

وبلاگ پیرکاردین-تی شرت یکی از لباس های پرطرفداری است که  بی شک در کمد لباس تمامی آقایان وجود دارد، بنابراین نحوه صحیح استفاده از آن اهمیت بسیار زیادی دارد، در این مطلب نکات مربوط به پوشیدت تی شرت مطرح می شود.

1-اکثر تی شرت های بیش از حد بزرگ، شانه های افتاده دارند. باید تی شرتی انتخاب کنید که خط دوخت شانه ها درست در انتهای شانه قرار بگیرد، با این کار چهارشانه تر دیده می شوید.

2-آستین های تی شرت دومین نکته مهم در انتخاب و استفاده از آن است، این نکته همان موردی است که شما را عضلانی تر نشان می دهد، باید اندازه آستین ها طوری باشد که درست تا بالای ماهیچه سه سر بازو برسد، ماهیچه سه سر بازو بزرگترین گروه ماهیچه شماست بنابراین باعث می شود بازوهای شما بزرگتر دیده شود.

3-قسمت سینه لباس خود را چک کنید، باید مطمئن شوید لباس در این محدوده خیلی اندازه و راحت باشد و نباید خیلی جذب  یا خیلی گشاد باشد طوری که سینه شما را کمی مشخص تر کند.

4- قد تی شرت، تی شرت های بیش از حد بزرگ، زیادی بلند هستند و تمام تناسب اندام شما را بهم می ریزند و باعث می شوند شما شبیه یک تنه درخت به نظر  برسید، باید قد تی شرت درست تا سر جیب های شلوار شما باشد طوری که اگر شما دستانتان را بلند کردید شکم تان مشخص نشود و انقدر بلند نباشد که پاهای شما را کوتاه نشان دهد.

5-موضوع مهم دیگر پوشیدن زیر پوش رکابی زیر تی شرت است. مشکلی که با وجود این رکابی ها به وجود می آید این است که آنها زیر بغل شما را نمی پوشانند بنابراین روی تی شرت شما لکه عرق و زردی به وجود می آید. مشکل دیگر ضخامت رکابی و خطوط آن است که معمولا از زیر تی شرت دیده شده و باعث شلخته به نظر رسیدن لباس شما می شود، تنها راه درست این است که رکابی نامرئی بپوشید. اگر رنگ شما تیره است تیره ترین زیرپوش  را انتخاب کنید  طوری که هیچ کنتراستی بین پوست  و زیر پیراهنی شما وجود نداشته باشد، این باعث می شود وقتی شما تی شرت می پوشید حتی اگر تی شرت شما ساده و سفید یا مشکی باشد هیچ خط زیر پوشی از زیر آن پیدا نباشد و یا هیچ تفاوت رنگی بین پوست و زیر پوش از زیر تی شرت دیده نشود طوری که انگار اصلا زیرپوش نپوشیده اید.


بیشتر بخوانید: پیراهن آستین کوتاه رو با چی سِت کنم؟


6-مورد بعدی این است که نصف تی شرت را زیر شلوار  کنید و نصف دیگر آن بیرون باشد، همچنین گاهی دیده می شود که برخی  جلوی تی شرت را زیر کمربند می کنند چرا اصلا باید بخواهید کمربند شما دیده شود حتی اگر کمربند شما یک کمربند برند است چرا که از دید طراحان مد و لباس بیلبورد های تبلیغاتی زیر شکم شما زشت به نظر می رسد و اگر این کار بخاطر خود نمایی نیست و صرفا به خاطر استایل این کار را می کنید باید به خاطر داشته باشید که استایل تناسب است. برای این که خوب به نظر برسید باید شمایل شما تا جایی که ممکن است منقطع نشده باشد باید خیلی خوب و یکدست به نظر برسید، بنابراین با قرار دادن بخشی از تی شرت زیر شلوار ظاهرتان را منقطع می کنید بطوریکه کل تیپ شما به هم خورده و شلخته به نظر می رسد.

7-نکته بعدی داشتن طرحهای گرافیک و بد روی تی شرت هاست، تی شرت ها قرار است ساده باشند و اصلا برای همین کار ساخته شده اند و ایده آنها همین است اینکار به زحمت زیادی نیاز ندارد. شما فقط می خواهید آنها را بپوشید و خوشتیپ به نظر برسید پس وقتی شروع می کنید به اضافه کردن گرافیک و طرح روی تی شرت حالا شما با پیچیده کردن طرحی که قرار بوده ساده باشد آن را کاملا خراب می کنید.

البته یکسری تی شرت های طرح دار و خیلی شیک وجود دارند، اغلب در بسیاری از تی شرت های گرافیکی زیاده روی شده است بطوریکه اکثر مردم آنها را بچگانه می بینند پس چرا ریسک کنید به جای این کار به سراغ یک تی شرت ساده سفید یا مشکی بروید که می دانید همیشه و در هر شرایطی خوب به نظر می رسند.

8-اشتباه دیگر این است که تی شرت های ورزشی را خارج از باشگاه بپوشید معمولا پارچه لباس های ورزشی خیلی براق هستند چون از پلی استر یا سایر الیاف مصنوعی ساخته شده اند و به طور خاصی برای عملکرد خوب در باشگاه طراحی شده اند. بنابراین اگر آنها را بیرون از باشگاه بپوشید چون دیگر حوزه کاربردی آنها نیست پوشیدن آنها نابه جا محسوب می شود. وقتی سعی می کنید تی شرت های مردانه را با سایر لباس های رسمی مردانه  مثل شلوار کتان یا جین  ترکیب کنید اینجاست که به نظر می رسد انگار دارید دو لباس کاملا متفاوت را با هم می پوشید و سعی می کنید آنها را سِت کنید ولی هیچ وقت ترکیب خوبی از آب در نمی آید. اگر می خواهید یک تیپ درست داشته باشید همیشه از یک تی شرت ساده استفاده کنید چیزی که از ترکیب پنبه وبامبوست، بی نهایت نرم و انعطاف پذیر است و به خوبی هم سِت می شود.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.