مد و فشن

6 گام کلیدی در اتو زدن شلوار مردانه + تصاویر

وبلاگ پیرکاردین– یکی از عوامل موثر در شیک پوشی و داشتن ظاهری مناسب وجود خط اتو بر روی لباس هایی است که استفاده می کنید، بنابراین اتو زدن امری مهم و گاهی سخت برای برخی محسوب می شود، لباس های پارچه ای معمولا بعد از هر بار شست و شو نیاز به اتو دارند و لباس های جین و ضد چروک نیز گاهی اوقات به اتو زدن نیاز پیدا می کنند، اگر لباس براق دارید و با گم شدن خط اتو یا چند خط شدن اتوی آن مواجه شده اید شاید در وهله اول کمی کار برایتان سخت به نظر برسد اما نگران نباشید با رعایت چند نکته اصولی گره کار شما باز می شود.

نکات پیش از اتو زدن

قبل از پرداختن به اصول اتو زدن، بهتر است نکات کلی پیش از اتو زدن و آماده کردن اتو را که برای کلیه لباس ها مشترک است بدانید.

1-قبل از به برق زدن اتو و هر کار دیگری از تمیز بودن سطح اتو اطمینان حاصل کنید برای این کار با یک پارچه سفید تقریبا نمدار سطح اتو را تمیز کنید.

2-برای گرفتن نتیجه بهتر و جلوگیری از سوزاندن میز یا فرش بهتر است از میز اتو استفاده کنید. میز اتو را در یک ارتفاع مناسب قرار دهید و از ثابت بودن پایه های آن اطمینان حاصل کنید.

3-برای جلوگیری از تثبیت کثیفی بر روی لباس، قبل از اتو زدن حتما آن را بشویید.

 

4-بسته به جنس لباس درجه و حرارت مختص به آن را انتخاب و فعال کنید. برای الیاف مصنوعی درجه کم، لباس پشمی متوسط تا زیاد و برای لباس های نخی و کتان درجه حرارت زیاد را انتخاب کنید. گاهی در درز لباس برچسبی وجود دارد که اطلاعات مربوط به جنس و حرارت لازم برای اتو کردن در آن قید شده است.

5- اگر روی لباس چیزی درج نشده بود و خود شما هم اطلاعی نداشتید، برای احتیاط با درجه پایین‌تر کار کنید.

6-محفظه آب اتو را تا خط نشان پر کنید. استفاده از اتو همراه با بخار کیفیت کار شما را بالا می‌برد.

7-اتو را روشن کرده و پس از انتخاب درجه مناسب منتظر روشن شدن سنسور یا چراغش شوید.


بیشتر بخوانید: آموزش گام به گام واکس زدن کفش


اکنون اتو آماده شده و شما می توانید لباس مورد نظر خود را اتو کنید.

صفر تا صد اتو زدن شلوار مردانه

اتو زدن شلوار مردانه کار سختی نیست، یادتان باشد به جای کشیدن اتو روی پارچه، اتو را روی پارچه پرس کنید چرا که این فشار و بخار است که باید کار صاف کردن پارچه را انجام دهد، بنابراین حرکت اتو روی شلوار و گرمای ناشی از آن در فرایند اتو کردن تاثیر خاصی ندارد.

اولین قدمی که باید در اتو زدن شلوار مردانه برداریم اتو زدن آستر درون شلوار است چرا که چروک بودن آستر به خوبی از روی شلوار دیده می شود. بنابراین اگر آستر داخلی جیب ها را به خوبی اتو بزنید چروکی در قسمت جلوی شلوار دیده نخواهد شد اما اگر آستر داخلی جیب چروک باشد و روی شلوار، اتوی داغ بکشید، چروک بیشتری در آن قسمت ایجاد می‌شود. شلوار را برگردانید و آستر جیب‌ها را صاف کرده و اتو بکشید.

دومین قدم، اتو کشیدن جیب عقب و اطراف زیپ شلوار مردانه است، این نقاط بعد از هر بار نشست و برخاست چروک می شوند.

گام سوم اتو کردن پاچه‌هاست، پایین پاچه‌های شلوار معمولاً بیشتر چروک را دارد. این قسمت یکی از مهمترین بخش های شلوار مردانه است که هنگام ایستادن باید به خوبی و بدون چروگ دیده شود.

گام چهارم اتوی کمر شلوار است  قسمت بالای شلوار را روی میز گذاشته و کاملاً صاف کنید اتو را چند ثانیه بگذارید و فشار دهید. نیازی به حرکت دادن نیست فقط اتو را بردارید و روی قسمت بعدی فشار دهید تا دورتادور کمربند شلوار اتو شود. اگر پارچه طرح‌دار است یا تکه‌دوزی دارد و یا ساسون و چین پلیسه در بالای شلوار هست مواظب باشید که خط تاها خراب نشود و آنها را قبل از اتو صاف کنید.

 

گام پنجم اتو زدن بالای شلوار تا نزدیک فاق خشتک است، در این مرحله ابتدا چک کنید درزهای شلوار بر روی هم قرار گرفته باشد تا دو خط اتوی مختلف ایجاد نشود.

گام ششم و پایانی اتو زدن قسمت میانی شلوار است.

نکات خط اتو

اگر شلوار شما خط اتو دارد، با دقت روی خط قبلی تا بزنید و اتو بکشید؛ بسته به جنس شلوارتان چند بار اتو را بکشید تا کاملاً صاف شود. مواظب باشید که روی شلوار یا خطوط دوخت کنار آن، بیش از یک خط نیفتد.

اگر خط اتوی شلوار را گم کرده‌اید، پیدا کردن آن کار ساده‌ای است. تنها شلوار را روی میز اتو به شکل کاملا صاف پهن کنید و سعی کنید دو پای شلوار را طوری روی هم قرار دهید که درزها مقابل یکدیگر قرار بگیرند، تا جای ممکن به شکل دقیق این کار را انجام دهید تا خط اتو را پیدا کنید.

خط اتو باید تا بالای شلوار و حدود 15 سانتی متر قبل از فاق آن ادامه پیدا کند، اگر شلوار پیله دارد خط اتو تا پیله ادامه پیدا می‌کند. همیشه ابتدا خط اتوی بخش جلوی شلوار را بیندازید.

اگر جنس شلوار شما لطیف است می‌توانید آن را  وارونه اتو کنید با دقت به اینکه خطی روی شلوار نیفتد.

اجازه بدهید تا شلوار خنک شود. اتو را از برق جدا کنید و بگذارید خنک شود بعد آن را سرجایش بگذارید. همچنین اگر شلوار را وقتی که هنوز گرم است آویزان کنید یا تا بزنید، ممکن است چین جدیدی روی آن بیفتد.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.