راهنمای خرید پوشاک مردانه

صفر تا صد قوانین استفاده از کُت + تصاویر

وبلاگ پیرکاردین – کت و شلوار یکی از لباس های شیک است که می توان از آن در مهمانی های رسمی و دورهمی ها استفاده کرد، کت شلوار در دو نوع رسمی و اسپرت وجود دارد، که تمام مرد ها باید حداقل پنج دست در رنگ های مختلف از آن را در کمد خود داشته باشند.

یکی از اصلی ترین کت و شلوار هایی که داشتن آن برای همه آقایان ضروریست کت و شلوار مشکی است که می توان از آن در مجالس عروسی یا جلسه های اداری و دیدار های رسمی استفاده کرد.

کت و شلوار دیگری که برای تمام آقایان لازم است، کت و شلوار سرمه ای است که آن را می توان در همه  مناسبت ها پوشید و ست کردن پیراهن و کراوات با آن بسیار آسان است.

در نظر داشته باشید کت و شلواری که داشتن آن نیز ضروری است کت و شلوار طرح دار است که هم دارای طرفدار بسیاراست و هم می توان از این کت وشلوار در دورهمی ها و مهمانی های غیر رسمی استفاده کرد و اگر می خواهید متفاوت تر و جذاب تر به نظر برسید می توانید از کت طرح دار و شلوارساده وهمرنگ کت استفاده کنید.

کت وشلوار دیگری که پایه ثابت کمد آقایون است کت وشلوار رنگ روشن است که برای تابستان استفاده می شود که برای جذاب تر شدن می توان از رنگ های خاکی و کرم استفاده کنند.

قوانین پوشیدن کُت

قانون اصلی در پوشیدن کت این است که دکمه وسط همیشه باید بسته باشد دکمه اول به سلیقه خودتان بستگی دارد اما دکمه آخر هرگز نباید بسته شود.

چگونگی تشخیص سایز کت وشلوار

یکی از ساده ترن راه های تشخیص سایز کت وشلواراین است که کناره دیوار بایستید ، در حالت عادی سرشانه بدن به دیوار نمی رسد، در حالت مناسب وقتی کت پوشیده اید کت در تماس جزئی با دیوار است ، اگر سر شانه های کت در تماس با دیوار جمع شود کت برایتان بزرگ است و مناسبتان نیست.

قد کت وشلوار

قد کت وشلوار برای آقایان باید تاجایی باشد که قوس بالایی باسن را بپو شاند و نهایتا از قوس باسن پایین تر نباشد.

دکمه های کت وشلوار

در زمان خرید به دکمه های آستین کت دقت کنید اگر کت وشلوار رسمی می خواهید دکمه های آن باید سه یا چهار تا باشد اما اگر کت وشلوار اسپرت در نظر دارید دکمه های آستین آن دو یا یک عدد باید باشد.

نحوه تا کردن کت

کت هایتان را در هنگام سفر و سایر مواقع درست تا کنید زیرا وقتی کتتان را از تن در آوردید بسیار مهم است که ظاهر صاف آن درهنگام استفاده بهم نخورد.

کتتان را که از تن در آوردید روبه روی خود قرار دهید و یکی از سرشانه ها را به داخل فرو کنید و سپس سرشانه دیگر را در حفره  سرشانه ای که به داخل جمع کرده اید قرار دهید ، کت را از قسمت وسط صاف کنید و به صاف بودن بودن آستین ها دقت کنید ، حالا می توانید کت را با یک تایه افقی جمع کنید.

بیشتر بخوانید: کت بلیزر چیست ؟ [ انواع آن و نکات مهم ]

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.