مد و فشن

نکاتی که در پوشیدن ترنج کُت باید بدانید

وبلاگ پیرکاردین– ترنج کُت یا همان کُت های بارونی یکی از مهمترین و کاربردی ترین لباس های مناسب فصل پاییز هستند، این مدل از کُت ها همیشه مُد هستند و در انواع رنگ ها و کاربردها در بازار موجودند.

در این مطلب به شما کمک می کنیم تا بارونی مناسب خود را خریداری کرده و با رعایت نکاتی استایلی زیباتر و جذاب تر داشته باشید.

1.سایز مناسب خود را بپوشید

مهم است که سایز ترنج کُت کاملا برای شما اندازه باشد و ترجیحا سراغ کت های سایز بزرگ نروید چون فرم طبیعی و زیبای بدنتان را نشان نمی دهد و توجه کنید قسمت شانه های آن زیاد از حد بزرگ نباشد، همچنین آستین های آن نیز نیابد برایتان خیلی بلند باشد.

2.با پیراهن سِت کنید

اگر در زیر ترنج کُت خود یک پیراهن زیبا پوشیده اید و دلتان نمی خواهد که این پیراهن در زیر کُت مخفی باشد می توانید کمربند ترنج کُت خود را به جای جلوی کمر، در پشت کمر ببندید و با یک بوت زیبای بلند سِت کنید، این استایل برای مهمانی بسیار شیک و جذاب خواهد بود.

3.ترنج کُت های بلند

با اینکه ترنج کُت های بلند برای افراد ریز اندام و قد کوتاه مناسب نیستند  اما گزینه خوبی برای افراد قدبلند و لاغر هستند.

اگر به بارونی بلند علاقمندید ولی قد نسبتا کوتاهی دارید می توانید ترنج کُت بلند مورد نظرتان را با یک کفش پاشنه دار همرنگ آن سِت کنید.

4.ترنج کُت مناسب خانم های قد کوتاه

خانم هایی که قد نسبتا کوتاهی دارند باید بدانند که قد ترنج کُت انتخابی آنها باید حداکثر تا سر زانو باشد. تنها در این حالت است که قد آنها از حالت عادی کوتاهتر به نظر نمی رسد و باعث می شود خانم ها بلند تر و کشیده تر به نظر بیایند.

5.ترنج کُت های قد متوسط

ترنج کُت های قد متوسط طوری طراحی شده اند که برای هر اندامی مناسب هستند به عبارتی این مُدل از ترنج کُت ها هم برای خانم هایی با اندام لاغر و هم خانم هایی با اندام پر و حتی خانم های قد کوتاه و قد بلند مناسب است.

این مُدل از ترنج کُت ها را می توان با انواع شلوار و بوت سِت کرد و استایل کژوال یا نیمه رسمی برای خود ساخت.

6.ترنج کُت برای استایل رسمی و نیمه رسمی

معمولا ترنج کُت به عنوان لباس نیمه رسمی شناخته می شود اما این بدان معنا نیست که نمی توان ترنج کُت را برای مناسبت های کمی رسمی تر پوشید.

برای داشتن یک استایل رسمی با ترنج کُت کافی است آن را با شلوار جین مشکی، شومیز یا پلیور و کفش پاشنه بلند سِت کنید.

7.ترنج کُت چهاردکمه

اگر بالاتنه درشتی دارید بارونی های چهار دکمه برای شما مناسب نیستند و بهتر است دکمه های بارونی را باز بگذارید و فقط کمربندها را ببندید.

همچنین از مدل های اورسایز دوری کنید چرا که شما را چاق تر نشان می دهد.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.