دسته‌بندی نشده

نکات لازم برای پوشیدن لباس های پاییزی

وبلاگ پیرکاردین– با ورود به فصل سرما ناچار به پوشیدن لباس های ضخیم تر هستیم اما آنچه در کنار خوش پوشی برای افراد مهم است نحوه مراقبت از لباس ها و طول عمر آنهاست، در این مطلب به بیان نکاتی درباره پوشیدن لباس های فصل پاییز و زمستان می پردازیم.

1.نحوه بستن دکمه کُت و ژاکت

زیباترین حالت ممکن در پوشیدن یک ژاکت در این است که بالاترین دکمه آن همیشه باز  و دکمه های میانی برای خوش فرم نگه داشتن لباس بسته باشد، توصیه می شود دکمه آخر یا پایین ترین دکمه ژاکت نیز باز بماند تا لباس زیر آن یا کمربند دیده شود.

اگر لباستان 2 دکمه دارد یکی از آن ها را باز بگذارید.

2.ترتیب پوشیدن لباس ها

در فصل پاییز که مدام هوا در حال تغییر است بهتر است برای جلوگیری از حس گرما که بر اثر پوشیدن لباس های ضخیم ایجاد می شود و یا برای جلوگیری از سرماخوردگی در اثر کم پوشیدن لباس، شروع به پوشیدن لایه لایه لباس ها کنید به این نحو که نازکترین لباس به تن نزدیک بوده و لایه های بعدی به مراتب ضخیم باشد.


بیشتر بخوانید: سوئیشرت چیست؟ + تفاوت با هودی و پلیور


3. ممنوعیت آویزان کردن لباس بافتنی از چوب رختی

هرگز لباس پاییزی و زمستانی خود را که دارای بافتی ضخیم تر و غالبا بافتنی هستند از چوب رختی آویزان نکنید چرا که اینکار باعث کش آمدن لباس ها می شود، بنابراین لباس های فصل سرد سال را تا کرده و در کُمد لباس خود بگذارید.

4. به کفش هایتان استراحت دهید

اگر با بارندگی برف و باران و به تبع آن گل آلودگی کفش هایتان روبرو شدید بعد از رسیدن به خانه چند روز به کفش هایتان استراحت دهید تا انها فرصت خشک شدن پیدا کند.

5.لباس اندازه خود را بپوشید

اگر به هنگام نشستن فواصل بین دکمه های پیراهنتان باز می ماند باید سراغ خرید پیراهن های بزرگ تر بروید و اگر سرشانه های پیراهنتان آویزان است و به خوبی فیت تنتان نیست یعنی شما لاغر شده اید و باید سراغ خرید پیراهن های کوچک تر بروید.

6. ممنوعیت استفاده از خشک کن لباسشویی

لباس های فصل پاییز و زمستان را بعد از مرحله آبکشی از ماشین لباسشویی خارج کنید و برای خشک شدن از بند آویزان کنید اجازه ندهید در ماشین لباسشویی مرحله خشک کن را طی کند چرا که در این صورت لباس های شما داوم و قوام بیشتری داشته و برای مدت زمان زیادی فرم اصلی خود را حفظ خواهد کرد.

7.فریز کردن لباس جین

اگر به هر دلیلی متوجه بوی بد لباس جین خود شدید برای رهایی از این مشکل کافی است آن را به مدت یک شب تا صبح در درون فریزر یخچال بگذارید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.