دسته‌بندی نشده

سوئیشرت چیست؟ + تفاوت با هودی و پلیور

وبلاگ پیرکاردین– سوئیشرت ها (Sweat Shirt)  تیشرت هایی با آستین های بلند و پارچه های ضخیم تر برای پوشیدن در سرما هستند، در انگلستان به این لباس ها جامپر(Jumper) هم گفته می شود، برخی بر این باورند که نخستین سوئیشرت و تونیک در قرن 15 میلادی و در اروپا ساخته شد و جنس آن از پشم گوسفند بود.

عده ای نیز بر این عقیده اند که پیدایش این لباس ریشه در فعالیت های ورزشی دارد اغلب ورزشکاران از سوئیشرت برای جذب عرق بدن خود در حین ورزش استفاده می کردند و دلیل دیگر انتخاب سوئیشرت آزاد بودن بدن آنها به هنگام انجام فعالیت های ورزشی بود.


بیشتر بخوانید: هودی چیست؟ + انواع


سوئیشرت های امروزه که بافتی از نخ و پنبه دارند بدون توجه به سن، جنسیت و … در بین تمامی افراد طرفداران زیادی دارد و در فصل سرما به تنهایی یا با لایه ای از لباس دیگر پوشیده می شود.

اما آنچه در دنیای سوئیشرت ها محل سوال شده وگاهی برخی را دچار اشتباه می کند، تفاوت بین این لباس با هودی و یا پلیور است، که ما با شرح ویژگی های آنها یکبار برای همیشه به اشتباه شما در زمینه خرید این لباس ها پایان می دهیم.

تفاوت سوئیشرت و هودی چیست؟

سوئیشرت ها کلاه ندارند به همین دلیل با هودی متفاوت هستند. سوئیشرت را می‌توانید مانند هودی همراه با زیپ یا دکمه تهیه کنید، با این حال مدل پرطرفدار سوئیشرت، به صورت جلو بسته و بدون زیپ و دکمه است و اغلب از کتان، پشم و الیاف مصنوعی تولید می شود اما هودی (Hoodie) سوئیشرتی است با کلاه (Hood) و ماف (Muff)؛ ماف یک جیب متصل و پیوسته است برای گرم کردن دستها که در زمان های قدیم به طور مجزا برای گرم کردن دستها استفاده می شد که در هودی به آن متصل است.

 

 

 

تفاوت سوئیشرت با پلیور و ژیله و ژاکت چیست؟

معمولا پلیور به صورت بافت است و بدون هیچ دکمه و زیپی آن را از سر به تن می‌کنند، به همین دلیل به آن (Pullover) می‌گویند. علاوه بر این جنس بیشتر پلیورها از نخ و پشم است.

پلیوری که فاقد آستین است، ژیله نام دارد که زیر آن پیراهن مردانه به تن می‌کنند. این مدل لباس در اوایل قرن ۲۰ میلادی مورد توجه بسیاری از بازیکنان گلف قرار گرفت و همچنان به عنوان لباس محبوب این بازی قرار گرفته است.

بنابراین، اگر لباس بافت شما فاقد زیپ بود، پلیور نام دارد، چرا که سوئیشرت بافت، شامل زیپ است.

علاوه بر این، ژاکت بافت شامل دکمه است، با این تفاوت که بر خلاف هودی، سوئیشرت و پلیور، یقه نیز دارند.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.