دسته‌بندی نشده

چگونه برق اتوی لباس ها را از بین ببریم؟

وبلاگ پیرکاردین-اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به علت اتو کردن لباس تان در خانه و با اتوی خانگی، با برق افتادگی لباس خود روبه رو شده اید نگران نباشید چرا که ما برای رهایی و زدودن برق از لباس راه حل هایی ارائه می دهیم، پس با مطلب ما همراه باشید.

در ابتدا بد نیست با دلایل برق افتادگی لباس ها در اثر اتو کشیدن آشنا شوید، اگر لباس مورد نظر دارای الیاف مصنوعی مانند پلی‌ استر، آکریلیک و… است، علت برق افتادن به‌ دلیل ذوب شدن فیبرهاست پس در این شرایط توصیه می شود اتوی داغ را مستقیم روی لباس های رنگ تیره و مشکی نکشید و از یک پارچه نرم و نازک به عنوان واسطه استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: راهنمای شست و شو و خشک کردن لباس های بافتنی


همچنین کثیف بودن کف اتو یکی دیگر از دلایلی است که موجب ایجاد برق اتو روی لباس می شود که با کمک خمیر دندان می توانید سوختگی و چسبندگی های کف اتو را پاک کنید تا موجب چسبیدن و خراش به لباس و ایجاد برق آن نشود.

1.سرکه و لباس های تیره

اکثر لباس های تیره رنگ بعد از مدتی در اثر اتو کشیدن دچار برق افتادگی می شوند و ظاهری کهنه و بور پیدا می کنند، برای رهایی از این مشکل ابتدا مقداری سرکه را درون یک قابلمه کوچک، داغ کنید سپس یک حوله نخی نرم را در سرکه داغ فرو کنید.

2.لباس های ابریشمی و ترکیب آمونیاک و الکل

برای زدودن برق افتادگی از لباس های ابریشمی ابتدا نصف قاشق غذاخوری آمونیاک را با چهار قاشق غذاخوری الکل ترکیب کنید سپس یک اسفنج تمیز را در درون محلول فوق فرو کرده و پس از گرفتن آب اضافی آن، اسفنج را روی محل برق افتادگی بکشید.

3.لباس سفید و آب اکسیژنه

اگر لباس سفید شما دچار برق افتادگی ناشی از اتو شده است کافی است برای زدودن آن سراغ آب اکسیژنه بروید، پارچه تمیزی را به آب اکسیژنه آغشته کرده و روی قسمت مورد نظر از لباستان پهن کنید سپس روی آن را اتو بکشید این کار را به دفعات تکرار کنید تا مشکل لباس سفید شما برطرف شود.

4.الیاف مصنوعی و محلول آمونیاک

اگر لباس شما از جنس الیاف مصنوعی است و دچار برق افتادگی شده است برای حل این مشکل کافی است نیم لیتر آب را با یک و نیم قاشق آمونیاک ترکیب کنید سپس یک حوله را به محلول فوق آغشته کرده و پس از گرفتن آب اضافی آن، حوله را در جهت طول پارچه روی محل برق افتادگی بکشید.

5.لباس مشکی و محلول آب و سرکه

سه قاشق سوپ خوری سرکه و یک لیتر آب را با هم ترکیب کنید سپس یک فرچه یا برس نرم را در محلول فرو کرده و به آرامی روی لباس بکشید.

راههای پیشگیری از برق افتادگی لباس در اثر اتو

  1. یک پارچه نازک و نرم را روی لباس انداخته و سپس اتو بکشید.
  2. لباس را پشت و رو کرده و سپس اتو بکشید.
  3. با مطالعه دفترچه راهنمای اتو، حرارت اتو را متناسب با نوع پارچه تنظیم کنید.
  4. آرام و با حوصله لباس ها را اتو کنید.
  5. بهتر است اتوی داغ را مستقیم روی لباس های رنگ تیره و مشکی نکشید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.