مد و فشن

رعایت چند نکته در پوشیدن پلیور

وبلاگ پیرکاردین– سِت کردن پلیور با سایر اجزای لباس باید براساس رعایت اصل تناسب صورت بگیرد، برای مثال اگر شما خواهان سبک رسمی هستید یا به پیراهن های مردانه علاقه دارید باید بدانید که پلیورهای یقه گرد و یقه هفت بهترین گزینه هستند، اما بعد از انتخاب لباس مربوط به بالاتنه برای رعایت اصل تناسب، اجزای پایین تنه باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟


بیشتر بخوانید: پلیور چیست؟ + انواع


1.مناسب ترین کفش برای سِت کردن با پلیور گشاد و پُفی؛ بوت، نیم بوت و کفش های حجیم تر است بنابراین پوشیدن کفش های رسمی براق و یا کفش های پنجه باریک را فراموش کنید.

2.پلیور گشاد با یقه برگردان را با شلوار جین تنگ نپوشید، برای رعایت اصل تناسب، شلوار جین نسبتا آزاد با کفش پهن بهترین گزینه هستند (پلیور گشاد، بالاتنه شما را حجیم و درشت نشان می دهد بنابراین پایین تنه شما هم باید به تناسب بالا تنه گشاد و درشت باشد).

3.برای سِت کردن پلیور اسپرت، شلوار جین اسلیم فیت با کفش باریک انتخاب صحیحی است.

4.پلیور یقه هفت را هرگز به تنهایی نپوشید و به هنگام خرید به میزان باز بودن یقه آن توجه کنید، این مُدل از بلوز مردانه در رنگ های تیره مشکی، سرمه ای و ذغالی در استایل های کلاسیک و کژوال مورد استفاده قرار می گیرد، البته رنگ‌های قرمز، صورتی، زرد و بنفش پلیور یقه هفت در استایل غیر رسمی و روزمره کژوالیست ها بیشتر دیده می‌شود.

5.پلیور یقه گرد را هم می توانید با پیراهن مردانه و هم می توانید به تنهایی بپوشید، برای پوشیدن با پیراهن مردانه باید سراغ بافت های ساده تر بروید و برای به تنهایی پوشیدن باید بافت های طرح درشت را انتخاب کنید. پیشنهاد می شود پلیورهای یقه گرد ساده در رنگ‌های خاکستری و مشکی را برای داشتن استایل رسمی انتخاب کنید.

6.اگر پلیور یقه هفت یا گرد شما طرح دار است پیراهن مردانه ای که برای سِت کردن با آنها انتخاب کنید باید ساده باشد و برعکس (پلیور و پیراهن نباید هر 2 طرح دار و یا هر 2 ساده باشند).

 

 

7.پیراهن سفید مردانه با طیف وسیعی از انواع پلیورها قابل سِت کردن است.

8.پلیور قرمز رنگ خود را با پیراهن مردانه سفید، شلوار طوسی یا ذغالی و کُت تک  مشکی یا پالتوی مشکی سِت کنید.

9.پلیور قرمز، سبز، بنفش و زرد رنگ را می توانید با پیراهن‌هایی به رنگ خنثی سِت کنید.

10.اگر از سادگی استایل خود که ترکیبی از پلیور، پیراهن، شلوار جین یا شلوار پارچه ای است خسته شده اید برای رهایی از این شرایط می توانید سراغ اکسسوری هایی چون شال گردن، ساعت، کراوات، پوشت و … بروید.

پوشیدن پلیورهای مردانه یکی از مرسوم ترین سبک پوشش ها در فصول سرد سال است که قابل استفاده در استایل های رسمی و غیر رسمی است.

تاریخچه پیدایش پلیورها به دهه 1920 بر می گردد زمانی که استایل جوانانه به تازگی مُد شده بود و این مُدل از لباس ها در رنگ های روشن و طرح دار تولید می شد.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.