دسته‌بندی نشده

راهنمای انتخاب مناسب ترین کفش برای فصل پاییز

وبلاگ پیرکاردین-فصل پاییز که از راه رسید جز انتخاب کُت، پیراهن، شلوار و جوراب مناسب فصل، آنچه پراهمیت تر است کفش است، باید برای قلب دوم خود یعنی پا کفشی را انتخاب کنیم که ضدآب بوده و از نفوذ سرما به پا جلوگیری کند.

اکنون در این مطلب ویژگی های مناسب کفش مناسب برای فصل پاییز و زمستان را برای شما شرح می دهیم.

1: گرم بودن

اولین ویژگی کفش مناسب فصل پاییز و زمستان، خاصیت “گرم کردن” آن است، باید کفشی را انتخاب کنید که تمام نقاط و قسمت های پا را پوشانده و باعث گرم نگه داشتن پا شود.

2: رنگ

در انتخاب کفش باید به رنگ دقت شود چرا که رنگ های تیره با جذب نور خورشید باعث گرم شدن پا می شوند. پیشنهاد می شود سراغ کفش هایی با رنگ های تیره مثل مشکی، قهوه ای، زرشکی و سرمه ای بروید.

3: جنس

بهترین جنس کفش برای فصل پاییز و زمستان، چرم طبیعی است چرا که علاوه بر ظاهر زیبا و شیک از دوام و قوام بالایی برخوردار است. البته چرم مصنوعی نیز به دلیل کیفیت بالا و شباهت هایی که با چرم طبیعی دارد می تواند در اولویت بعدی قرار بگیرد.

کفش های جیر نیز انتخاب مناسبی برای فصل سرماست.


بیشتر بخوانید: کفش مناسب چه ویژگی هایی دارد؟


پیشنهاد می شود از پوشیدن کفش های مخمل و نبوک در فصل سرما اجتناب کنید.

4: کفی (زیره) عاج دار

زیره کفش (کفی) باید مقاومت بالایی در برابر سایش و خرابی داشته باشد پس به هنگام خرید به این بخش توجه ویژه ای داشته باشید.

برای جلوگیری از لیز خوردن روی زمین خیس، یخی و یا لغزنده توصیه می شود کفش هایی با زیره شیاردار یا عاج دار را انتخاب کنید تا ضمن حفظ سلامتی با خیال راحت روی زمین قدم بردارید.

5: سبک و راحت

کفش استاندارد، کفشی است که شما بعد از پوشیدن آن احساس سبکی و راحتی داشته باشید و هیچ فشاری را در ناحیه پا و کمر حس نکنید.

6: سربسته و انعطاف پذیر

سرما و بارش باران در فصل پاییز باعث می شود که شما با کفش های روباز مثل صندل خداحافظی کرده و سراغ کفش های سربسته ای مثل نیم بوت، بوت، اسنیکرز و … بروید که قسمت جلویی آنها از انعطاف پذیری خوبی برخوردار است و قطعا شما در آن احساس راحتی خواهید کرد.

7: بنددار و دور دوز

هرچند پوشیدن و درآوردن کفش های بنددار سخت است اما این کفش ها گزینه مناسبی برای فصل پاییز و زمستان هستند چرا که براحتی با جابجایی بندها کفش فوق سایز پا شده و از نفوذ آب به پا  جلوگیری می کند.

همچنین توصیه می شود پوشیدن کفش های چسبی را فراموش کرده و کفش های دور دوز را برای فصل سرما انتخاب کنید.

انتهای پیام/

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.