رنگ جوراب رو با چی سِت کنم؟

وبلاگ پیرکاردین-جوراب پوشینه ای است که نه تنها در شکل و شمایل پوشش شما تاثیر می گذارد بلکه از بُعد بهداشتی برای پای شما به عنوان قلب دوم هر انسانی از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است، بنابراین پوشیدن جوراب را در هر شرایطی به جز فصل تابستان و به هنگام استفاده از صندل آزاد  از اهم واجبات استایل خود قرار دهید.

در گزارشی تحت عنوان ” چرا باید جوراب بپوشیم؟ + نکات و انواع” مقدمه ای درباره جوراب برای شما مطرح کردیم اکنون در مطلب پیش رو به نحوه سِت کردن آن با سایر لباس ها می پردازیم، بنابراین اگر انتخاب رنگ و نوع جوراب برای سبک پوشش شما جزو دغدغه هایتان محسوب می شود محتوای آموزشی این بخش از وبلاگ مجموعه پیرکاردین را دنبال کنید.

1-“نه” به جوراب سفید

شاید از شنیدن و دیدن این جمله تعجب کنید و یا حتی نتوانید این موضوع را به خود بقبولانید ولی از دید متخصصان صنعت مُد و پوشاک، باید جوراب سفید را فارغ از سبک استایلتان که کلاسیک است یا کژوال و یا اسپرت و حتی اینکه جنس و رنگ شلوار و کفش تان چیست برای همیشه کنار بگذارید.

البته یک استثنا وجود دارد، تنها در 2 حالت مجاز به پوشیدن جوراب سفید ساق متوسط و سه ربع هستید؛ اول اینکه با شلوارک و کتانی در حال ورزش کردن باشید و دوم اینکه؛ شلوار و کفشتان کاملاً سفید هستند.

2-جوراب فقط با شلوار سِت شود

در قوانین مُد به ویژه در بخش استایل های رسمی و کلاسیک، جوراب فقط باید با شلوار سِت شود، بنابراین اگر قبل از این جورابتان را با کفش هماهنگ می کردید رویه تان را عوض کنید.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم، هنگام سِت کردن جوراب با شلوار هوشمندانه است که بعد از انتخاب و پوشیدن شلوار به نسبت رنگ و طرح آن سراغ جورابی بروید که هم طیف با رنگ شلوار باشد، به عبارتی شلوار و جوراب باید سایه روشن یا مکمل هم باشند، برای مثال اگر شلوار شما قهوه ای سوخته است و بر روی استایل و نحوه هماهنگ کردن اجزای لباس خود حساسیت دارید نباید جورابتان دقیقا هم رنگ شلوارتان باشد باید سراغ جورابی در طیف قهوه ای بروید ولی اگر از ان دسته افرادی هستید که حساسیت خاصی ندارید می توانید در ساده ترین و راحت ترین حالت جورابی همرنگ شلوارتان بپوشید.

یا برای یک شلوار سورمه‌ای تیره، جورابی به رنگ آبی تیره، برای یک شلوار طوسی، جورابی به رنگ نوک مدادی پیشنهاد می شود.

البته اگر به پوشیدن جوراب های طرح دار علاقمندید توصیه می شود رنگ یکی از اجزای طرح جوراب با شلوارتان همخوانی داشته باشد.

کارشناسان مُد و پوشاک توصیه کرده اند که از سِت کردن جوراب و شلوار طرح دار اجتناب شود، به عبارت ساده تر اگر شلوار شما راه راه و یا طرح دار است حتما جورابتان ساده باشد و بالعکس اگر شلوارتان ساده است از جوراب های طرح دار، راه راه و چهارخانه استفاده کنید.

3-جوراب ساق کوتاه ممنوع

پوشیدن جوراب های ساق کوتاه در استایل مردانه فقط برای زمانی توصیه می شود که آنها از کفش کالج استفاده می کنند، تصور کنید تیپ شما کلاسیک و رسمی است و شما جوراب ساق کوتاه پوشیده اید، به هنگام نشستن که یکی از پاهایتان را روی دیگری می اندازید چه تصویری از استایل شما در ذهن سایرین ایجاد خواهد شد؟

استفاده از جوراب ساق کوتاه برای خانم ها نیز فقط به هنگام پوشیدن کفش های عروسکی و شلوار نسبتا کوتاه توصیه می شود.

در غیر از موراد فوق نه تنها انتخاب جوراب  ساق کوتاه نظم و ظاهر استایل را برهم می زند بلکه از مچ پا نیز محافظتی نمی کند.

لازم به ذکر است که استفاده از جوراب ساق کوتاه حتی به هنگام پوشیدن کتانی نیز پیشنهاد نمی شود، پس با جوراب های ساق کوتاه خداحافظی کنید.

چند نکته در پوشیدن جوراب

1-اگر قرار است در یک موقعیت رسمی حضور پیدا کنید به هیچ وجه، جورابی با رنگ ها و طرح های عروسکی، پیچیده، شاد و جیغ نپوشید.

2-پوشیدن جوراب حتی نازک ترین جوراب با صندل ممنوع است.

3- اگر شلوار پاچه کوتاه می‌پوشید، یعنی شلواری که در حالت ایستاده بخشی از جورابتان دیده می‌شود، می‌توانید به جای سُت کردن رنگ جوراب با شلوار، آن را با یکی دیگر از اکسسوری هایی که به تن دارید سُت کنید. به طور مثال اگر سرآستین پیراهنی که به تن کرده‌اید از آستین کتتان بیرون می زند، می‌توانید رنگ جورابتان را با رنگ سرآستین پیراهنتان سِت کنید.

انتهای پیام/