کفش مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

وبلاگ پیرکاردین-کفش به عنوان یک اکسسوری در استایل افراد، پوشش هر فرد را تکمیل می کند بنابراین در انتخاب کفش مناسب وسواس بیشتری به خرج دهید، اما سوال اینجاست که کفش مناسب چه کفشی است و باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که جواب این پرسش را در زیبایی ظاهری کفش خلاصه می کنید، اگر اینطور است باید به شما اعلام کنیم که نظر شما کاملا نادرست است، چرا که یک کفش مناسب در وهله اول باید بتواند تمام قد از پاها حمایت و حفاظت کند.

در دومین وهله نیز یک کفش مناسب، کفشی است که بتواند راحتی شما را فراهم کند بطوریکه شما بتوانید بدون کوچکترین ناراحتی یا مزاحمتی به کارهای روزمره خود ادامه دهید. در مرحله آخر نیز مسئله “زیبایی” کفش اهمیت دارد.


بیشتر بخوانید:


حالا که با کفش مناسب آشنا شدید باید در مرحله دوم انتخاب و خرید؛ رنگ، فرم و سبک کفش را مورد توجه قرار دهید که در ذیل این گزارش به طور کامل به بررسی آنها می پردازیم.

1-رنگ کفش

رنگ کفش از مهمترین مقوله هایی است که جذابیت استایل شما را تکمیل و یا آن را دچار نقص می کند، در اصول کلی نوشته شده در زمینه نحوه سِت کردن کفش با لباس افراد آمده است که رنگ کفش انتخابی باید مکمل یا متضاد رنگ لباس باشد، به مثال های زیر توجه کنید:

 کفش مشکی: به راحتی با اکثر لباس ها و رنگ ها سِت می شود و از جمله کفش هایی است که در کُمد لباس تمامی افراد پیدا می شود با این حال کفشی با این رنگ را نمی توان با لباسی به رنگ پاستیلی سِت کرد مگر اینکه در آن لباس قسمت هایی به رنگ مشکی وجود داشته باشد.

کفش قهوه ای: اگر لباسی که بر تن کرده اید رنگ های پاییزی چون نارنجی، کرم، سبز و یا قهوه ای است توصیه می شود کفشی به رنگ قهوه ای را برای سِت کردن با آنها انتخاب کنید.

کفش سفید و شیری: اگر به دنبال لباسی برای کفش های سفید یا شیری خود هستید توصیه می شود لباس های رنگ روشن یا پاستیلی را با آن سِت کنید.

کفش نقره ای یا طلایی: پیشنهاد می شود کفش نقره ای و طلایی را با لباس هایی به رنگ سفید یا مشکی سِت کنید با این ترکیب قطعا شما استایل جذاب تری پیدا خواهید کرد.

کفش قرمز: برای لباس هایی به رنگ خنثی کفش قرمز رنگ انتخاب کنید تا شما را جسورتر و خاص تر نشان دهد.

2-فرم کفش

فرم کفش بر اساس سه ویژگی پاشنه(بلند، کوتاه و متوسط، پهن یا باریک)، پلتفرم(کف کفش) و جلوی پنجه کفش(باریک یا پهن) مشخص می‌شود. پلتفرم کفش نباید نسبت به پاشنه آن کلفت تر باشد؛ بنابراین کفش هایی با پلتفرم متوسط انتخاب کنید.

3-سبک کفش

باید بدانید که چه کفشی را در چه موقعیتی و با چه نوع پوششی سِت کنید در غیر این صورت منجر به بروز یک اشتباه فاحش در استایل خود خواهید شد، بنابراین جهت جلوگیری از انتخاب نادرست به معرفی انواع سبک کفش یعنی کژوال و کلاسیک می پردازیم.

سبک کلاسیک: به کفش هایی گفته می شود که مناسب موقعیت های رسمی چون مهمانی های شب و مراسم های خاص است، این سبک  از کفش ها برای امور روزمره، محیط کار، ورزش و پیاده روی مناسب نیستند.

کفش های سبک کلاسیک دارای پاشنه بلند و باریک، پلتفرم بسیار کم و جلوی کفش نوک تیز هستند. بنابراین زیاد راحت نیستند.

سبک کژوال: این سبک دقیقا برعکس سبک کلاسیک است و به آن دسته از کفش هایی اطلاق می شود که در بیرون از منزل و برای حضور در موقعیت های غیر رسمی قابل استفاده است، کفش‌های پاشنه پهن، بنددار، راحتی، اسپرت، کتانی، بوت ها و صندل از جمله کفش هایی است که در دسته کژوال قرار می گیرد.

انتهای پیام/