استایل کژوال و انواع آن(قسمت پایانی)

وبلاگ پیرکاردین-در قسمت اول “استایل کژوال و انواع آن” به معرفی کلی این سبک از پوشش، تاریخچه پیدایش و انواع آن پرداختیم، سپس تی شرت را به عنوان یکی از محبوب ترین اجزای پوشش کژوالیست هاست بررسی کردیم، در این مطلب نیز به معرفی و بررسی دیگر مشترکات پوشش کژوالیست ها همچون هودی، شلوار جین، کتانی، پلیور و ژاکت خواهیم پرداخت.

پس اگر شما خواهان پیوستن به کژوالیست ها هستید برای داشتن این سبک از پوشش این قسمت از مطلب مجموعه پیرکاردین را دنبال کنید.

شلوار جین محبوب کژوالیست ها

برای داشتن یک استایل کژوال توصیه می شود در کُمد لباس خود شلوار جین به رنگ های طوسی، آبی و مشکی داشته باشید، رنگ های تیره کاربرد بیشتری داشته، دیرتر کثیف می شود و قابل سِت کردن با هر رنگ و لباسی است، ضمنا فراموش نکنید که شلوار جین استفاده شده در استایل خیابانی نباید تنگ باشد.

سعی کنید در خرید شلوار جین با کیفیت ترین جنس را انتخاب کنید، چرا که این دسته از شلوارها مقاومت خوبی در برابر رطوبت و تغییرات جوی داشته و برای موقعیت های اداری و کارهای روزمره قابل استفاده است.

 

کفش کتانی انتخاب اول کژوال پوش ها

یکی دیگر از مشترکات کژوالیست ها، کفش کتانی است، چرا که این دسته از کفش ها عملکرد راحت و خوبی داشته و از دوام و قوام بالایی برخوردار است، برای پیوستن به کژوال پوش ها می توانید کفش های کتانی طرحدار ورزشی یا ساده را بپوشید حتی می توانید از جنس چرم و جیر استفاده کنید که نمای کفش های معمولی را داشته باشد.

هودی پرکاربرد در بین کژوالیست ها

هودی در طول دهه 1930 پا به عرصه مُد گذاشت و امروزه به پُرکاربردترین لباس بین خانم ها و آقایان کژوالیست تبدیل شده است، هودی را می توانید در باشگاه های ورزشی، موقعیت های تفریحی، مهمانی های فضای باز، در کلاس و محیط کار استفاده کنید، البته کاربرد بیشتر این لباس در فصل پاییز و زمستان است.

پیشنهاد می شود هودی را با شلوار جین، کفش های کتانی و جوراب های کوتاه سِت کنید.

پلیور انتخاب پاییزی و زمستانی کژوالیست ها

اگر به دنبال داشتن استایل راحت در فصل سرما (پاییز و زمستان) هستید از پلیور در استایل کژوال خود غافل نشوید البته توصیه می شود سراغ جنس های پشمی یا خیلی گرم نروید و از جنس های نازک بافتنی استفاده کنید.

پلیورهای یقه گرد مناسب موقعیت های رسمی تر و غیر رسمی هستند بنابراین می توانید از این مُدل پلیور در نیمه دوم سال استفاده کنید.

کُت و ژاکت کژوال

کُت، کاپشن یا ژاکت های چرم و جین که راحت، سبک و نرم هستند در ساختن یک استایل کژوال برای نیمه دوم سال  نقش موثری دارند.

ضرورتی ندارد برای خرید کُت و ژاکت پول زیادی خرج کنید از جنس های متنوع و ارزان استفاده کنید در ضمن از خرید طرح های عجیب و غریب که استایل تابلویی برای شما ایجاد می کند اجتناب کنید.

کُت و ژاکت را می توانید با شلوار جین و تی شرت سِت کنید.

توصیه هایی برای کژوالیست ها

  • برای استایل کژوال شاد و خوب، هر چقدر لباس تیره باشد، رسمیت بیشتر می شود. پس از سایه های روشن استفاده کنید.
  • ژاکت های سبز زیتونی با تی شرت سفید و شلوار جین که سنگ شور شده باشد، گزینه ای چهار فصل به نظر می رسد.
  • همیشه در کُمد لباس خود کتانی سفید، پولو شرت، سویشرت، کُت و شلوار جین داشته باشید.
  • کراوات و پاپیون معمولا جزو استایل کژوال نیستند اما می توان از آنها استفاده کرد.
  • تیپ اسپرت را با کژوال اشتباه نگیرید. تیپ خیلی اسپرت مناسب هر مکانی  نیست.
  • رنگ پوست شما تاثیر زیادی در انتخاب لباس دارد.

انتهای پیام/